ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ - Batman Pusula Gazetesi
a

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

öğrenci̇lere uygulamali eği̇ti̇m veri̇ldi̇
1

BEĞENDİM

Spread the love

Batman Tarım ve Orman ​İl Müdürlüğü tarafından stajyer öğrencilere uygulamalı eğitim verildi. Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüz 2023 yılı stajyer öğrencilerine yönelik ekmek, ekmek çeşitleri ile unlu mamuller tebliğine göre verilen teorik eğitimin ardından, İlimizde gıda sektöründe unlu mamuller üretimi yapan firmalara yerinde uygulamalı eğitim için ziyaret gerçekleştirildi. Üretim tesisinde hijyen esasları, pasta-kek yapımında kullanılan teknikler ve muhafaza koşulları, ayrıca baklava yapımında kullanılan makinaların çalışma prosesleri hakkında işletmenin üretim müdürü ve Kurumun Gıda Kontrol Görevlileri tarafından yerinde uygulamalı eğitim verildi.

Uygulamalı Eğitimin ardından Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;  “Kurumumuzda staj gören öğrencilere yönelik teorik ve uygulamalı eğitimlerin, farklı gıda işletmelerinde de devam edeceğini, İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan uygulamanın ilimizde kalifiye personel yetiştirme konusunda katkı sunacağı” belirtildi. Ayrıca öğrencilere kapılarına açan firma yetkililerine Kurum adına teşekkür edildi. Funda Kezer

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.