"Ticaret Diplomasisi çalışmalarımızı bütün hızıyla sürdüreceğiz" - Batman Pusula Gazetesi
a

“Ticaret Diplomasisi çalışmalarımızı bütün hızıyla sürdüreceğiz”

“ticaret diplomasisi çalışmalarımızı bütün hızıyla sürdüreceğiz”
0

BEĞENDİM

Spread the love

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, “Yeni dönemde doğudan batıya, kuzeyden güneye, Türkiye olarak dış ekonomik ilişkilerimizi zirveye çıkarmak, ihracat hedeflerimizi başarmak yolunda Ticaret Diplomasisi çalışmalarımızı bütün hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz değerlendirmesinde bulundu.

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Hükümetin kurulmasından bu yana geçen 75 günde, Ticaret Bakanlığı 13 ülkenin 15 muhatap bakanıyla görüşmeler gerçekleştirdi.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın bizzat katıldığı bu görüşmelerde ikili ticari ve ekonomik ilişkilerimiz değerlendirildi ve ticaretimizin artırılması noktasında atılacak adımlar ele alındı.

Söz konusu görüşmeler için değerlendirmelerine yer verilen Bakan Bolat, “Cumhurbaşkanımızın koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefi için dünya ticaretine yön veren ülkelerle, komşu ve bölge ülkeleriyle, uzak ülkelerle, ticaret anlaşmalarımızı geliştirmek, yeni anlaşmalar ile sonuçlandırmak için iyi bir diyalog ve istişare ortamı sağladık.” dedi.

Bolat, şunları kaydetti: “Yeni dönemde doğudan batıya, kuzeyden güneye, Türkiye olarak dış ekonomik ilişkilerimizi zirveye çıkarmak, ihracat hedeflerimizi başarmak yolunda Ticaret Diplomasisi çalışmalarımızı bütün hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz.”

Ticaret Bakanlığı olarak, önümüzdeki 60 günde gerçekleştirecekleri görüşmelerle ticaret diplomasisi faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceklerini söyleyen Bolat, “Türkiye Yüzyılı’nda ekonomik ve ticari anlamda ülkemizi iç ve dış yatırımlarla zenginleştirecek, ticaret hacmimizi yükselteceğiz. Bu kapsamda; önümüzdeki 60 günlük sürede birçok ülke ile yoğun temaslarımız sürecek. Ticaret Bakanlığı olarak, bundan sonraki süreçte de Türkiye’nin ekonomik ve ticari gücünü tüm dünyaya gösterecek, ihracat başta olmak üzere her alanda önemli başarılara, “Türkiye Yüzyılı’nda” yeni rekorlara imza atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.