Rekabet Kurulundan 2 şirkete soruşturma - Batman Pusula Gazetesi
a

Rekabet Kurulundan 2 şirkete soruşturma

rekabet kurulundan 2 şirkete soruşturma
0

BEĞENDİM

Spread the love

Rekabet Kurulu, Namet Gıda Sanayi ve Erbak Uludağ Pazarlama hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

Erbak Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım AŞ hakkında soruşturma açıldı

Hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Erbak Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım AŞ’nin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitleri 5 Mayıs 2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Erbak Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım AŞ hakkında soruşturma açılmasına, 23-20/384-M sayı ile karar vermiştir.

Namet Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açıldı

Hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Namet Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitleri 18 Mayıs 2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Namet Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasına, 23-23/437-M sayı ile karar vermiştir.” (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.