Batman üniversitesi IFEST 2023’e ev sahipliği yapıyor - Batman Pusula Gazetesi
a

Batman üniversitesi IFEST 2023’e ev sahipliği yapıyor

batman üniversitesi ifest 2023’e ev sahipliği yapıyor
0

BEĞENDİM

Spread the love

Bilişim Festivali (IFEST2023)’nin ikincisi, “Siber Güvenlik, Blok Zincir Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm” ana temalarıyla 12 Ekim 2023 tarihinde Batman üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenecek. Türkiye’nin en büyük bilişim organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyan festival kapsamında; Bilişim Fuarı, Bilişim Teknolojileri Konferansları, Uluslararası Bilişim Kongresi (IIC2023), Kamu Bilişim Çalıştayı, Bilişim Akademisi, dene-yap atölye çalışmaları, ödül törenleri ve sosyal etkinlikler yapılacak. Üniversitenin ev sahipliğinde önceki sene ilki düzenlenen ve kamu, özel sektör ve akademiden bilişim camiasının bir araya gelerek 3 binin üzerinde ziyaretçi ve alanında uzman yerli ve yabancı 20 konuşmacının ağırlandığı Bilişim Festivalinde, 25 firma stant açtı. Bünyesindeki etkinliklerden IIC2023 Uluslararası Bilişim Kongresi ile 20 Mart 2023 tarihinde 55 bildirinin online sunumlarıyla IFEST 2023 Bilişim Festivali start aldı.

“ÇABALARIMIZI ARTTIRARAK DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Üniversite ev sahipliğinde düzenlenecek Bilişim Festivali hakkında açıklamalarda bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin Türkiye’nin en büyük bilişim organizasyonlarından Bilişim Festivaline (IFEST2023) ikinci defa ev sahipliği yapabilecek kapasiteye ulaşmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti. Üniversitenin ev sahipliği yaptığı nitelikli organizasyonlar sayesinde bilimi ve ilmi her daim öğrencileri ve katılımcıları için yaymayı hedeflediklerini belirten Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “İkincisi düzenlenecek olan festival ile bilim dünyasına kapılarımızı sonuna kadar açtık. Üniversitemizin bilim dünyasına katkılarının çoğalması için çabalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Teknolojinin etkin kullanımının artmasıyla birlikte çevrimiçi eğitim, sağlık, çalışma, alışveriş, üretim, tüketim ve hizmet alma gibi dijital teknolojiyi merkezine alan kavramlar hayatımızın bir parçası haline gelmeye başladı. Bununla birlikte biz de Batman Üniversitesi olarak bilişime yön vermeye devam edeceğiz. Çünkü değişim bilişimle gelecek” dedi. Aytekin Dal

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.