DYK Komisyonu Toplantısı Yapıldı - Batman Pusula Gazetesi
a

DYK Komisyonu Toplantısı Yapıldı

dyk komisyonu toplantısı yapıldı
0

BEĞENDİM

Spread the love

“Destekleme ve Yetiştirme Kursları Komisyonu Toplantısı” İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

İl Müdürlüğü idari katta bulunan çalışma odasında gerçekleşen destekleme ve yetiştirme kursları komisyon toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Veysel Direk, Şube Müdürleri Abdurrahim Kusen, Akın ARI, Murat Yağmur, Hacı Aslan ve Murat Şahin, ÖDM Müdürü ve Sınav Hizmetleri Şefi katıldı.

Destekleme ve yetiştirme kurslarının önemine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Destekleme ve yetiştirme kurslarıyla öğrencilerimizin eksikliklerini gidermelerine ve akademik başarılarını artırmalarına destek olmayı amaçlıyoruz. Günümüzün hızla değişen ve gelişen dünyasında, öğrencilerimizin donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlama yolundaki çabalarımızla, her öğrencinin potansiyelini en üst seviyede kullanma imkanına sahip olması için çalışıyoruz. Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; geleceğin liderleri, bilim insanları, sanatçıları ve girişimcilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu doğrultuda eğitimde sürekli iyileştirmeyi hedefleyen yaklaşımımızla, öğrencilerimize en kaliteli eğitimi sunmayı sürdüreceğiz. Gençlerimizi hayallerine ve hedeflerine ulaşmaları için desteklemeye, onların potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Komisyon toplantısında Millî Eğitim Bakanlığınca yayımlanan 2023-2024 eğitim öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları kılavuzu doğrultusunda yapılacak çalışmalar görüşülüp DYK kurslarının açılacağı merkezler belirlendi. 4 Eylül 2023 tarihinde başlayıp 7 Haziran 2024’te sona erecek olan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılmak isteyenler, “e-kurs.meb.gov.tr” internet adresindeki e-Kurs modülü üzerinden başvurabilecek.  Destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 8 ve 11’inci sınıf öğrencileri en fazla 6 ders; 12’nci sınıf, örgün ve açık ortaöğretim kurumları mezunları ise en fazla 8 ders seçebilecek. Haftalık ders süresi 8 ve 11’inci sınıflar için en fazla 18 saat, 12’nci sınıf ve mezunlar için 24 saat olabilecek. Nimetullah Binay

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.