Üniversite Öğrencileri Ulaşımla İlgili Taleplerini İletti - Batman Pusula Gazetesi
a

Üniversite Öğrencileri Ulaşımla İlgili Taleplerini İletti

üniversite öğrencileri ulaşımla i̇lgili taleplerini i̇letti
0

BEĞENDİM

Spread the love

Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Eraslan, Batman Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenciyi kabul etti. Öğrenciler, üniversite otobüslerinin sabah 07.00 ile 08.00 saatleri arasında kapasite artırılması konusunda görüşlerini dile getirirken, Belediye İşletme ve İştirakler Müdürü Mahmut Sevik, öğrencilere ulaşımla alakalı yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Büyükşehir olma yolunda her geçen gün büyüyen ve gelişen Batman’ın, nüfus artışıyla birlikte toplu taşıma araçlarını artırdıklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Ali Eraslan, 18 metre uzunluğunda 170 kişi kapasiteli 5 yeni otobüsün alımının gerçekleştirildiğini belirterek: “Önümüzdeki günlerde 5 yeni otobüsümüzü Batmanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Batman Belediyesi olarak otobüs ücretlerinde Türkiye’nin en ucuz tek belediye olduğunu kaydeden Başkan Yardımcısı Eraslan, otobüslere talebin oldukça fazla olduğunu yineledi. Başkan Yardımcısı Eraslan: “Öğrencilerimiz bizim için çok kıymetlidir. Üniversite öğrencilerinin, Türkiye’de bir ilk olan ‘Askıda Yemek’ projesi ile yemek ücretlerini Batman Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Sivil vatandaşlarımız otobüslerimize bindiğinde 4.40 TL ücret öderken, öğrencilerimiz ise 3.00 TL ücret ödüyor. Yapılan zamlara rağmen Batman Belediyesi olarak fiyatlarımızı artırmama kararı aldık” şeklinde konuştu.

Taksi, minibüs, otobüs, servis taşımacılığında hizmet kalitesinin artırılması konusunda denetimlerin sıklaştırıldığını, 8 Şehir İçi Toplu Taşıma Kooperatifi ile 334 aracı bulunurken 74 minibüsün hizmete dâhil edilmesi gerektiği yönünde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Yardımcısı Eraslan, otobüslerde yoğunluğun azaltılması yönünde çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

www.batmanpusula.com

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.