ABD’Lİ BAKANIN ZİYARETİNE TEPKİ - Batman Pusula Gazetesi
a

ABD’Lİ BAKANIN ZİYARETİNE TEPKİ

abd’li̇ bakanin zi̇yareti̇ne tepki̇
0

BEĞENDİM

Spread the love

Anadolu Gençlik Derneği Batman Şube Başkanı Abdurrahim Demirtaş, ABD Dış İşleri Bakanının olası Türkiye ziyaretine tepki gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Abdurrahim Demirtaş şunları aktardı. “ Filistin’de İsrail tarafından yıllardır süregelen sistematik zulüm ve katliam, 7 Ekim’den itibaren şiddetini artırarak soykırım olarak devam ediyor. Dünyanın gözü önünde soykırım yaşanıyor.

Her fırsatta insan haklarından dem vuran Batı ve Amerika, tüm dünyanın gözleri önünde işlenen İsrail terörizmine hiçbir zaman karşı çıkmamıştır.

ABD Dışişleri Bakanı eli kanlı Antony Blinken, ABD’nin Filistin planlarını açıklayarak, Gazze’yi Filistin’in yönetemeyeceğini ve ABD askerlerinin de dahil olduğu çokuluslu bir kontrol gücünün oluşturulması gerektiğini söylemiştir.“Sadece ABD Bakanı değil, ayrıca bir Yahudi olarak buradayım” diyen ve terörist İsrail’in zulmüne ortaklığı açıkça ifade eden eli kanlı Blinken’in 5 Kasım’da Türkiye’yi ziyaret edeceği bildirildi. Unutulmamalı ki; Türkiye’miz tüm mevcudiyeti ve şanıyla, asırlarca mazlumların ve Müslümanların yanında olduğu gibi bugün de Filistin’in yanındadır! Her zaman mazlumların yuvası olan ve toprakları şehit kanlarıyla mayalanan ülkemizde katilleri, teröristleri, işbirlikçileri istemiyoruz!Siyonist İsrail ve uşağı Amerika ile barış ve adalet kelimelerinin yan yana gelmesi mümkün değildir. Söz söylemek gereksizdir. Bu katiller sözden değil ancak ve ancak güçten anlar. Müslüman ülkelerin hükümetlerine de sesleniyoruz: İşgalci İsrail ile işbirliğiniz izzetsizliktir.  İsrail bu topraklarda olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir.Müslüman idareciler İsrail’le ilişkiyi ikbal meselesi olarak gördükleri müddetçe zalimlere karşı tek bir cesur adım atamayacaklardır. Herkes şahit oldu ki, iktidarların telefon diplomasisiyle, lanet okumayla, kınamayla, mitingiyle zulüm bitmiyor.”

www.batmanpusula.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.