Kombi ve petek bakımının önemine dikkat çekiliyor - Batman Pusula Gazetesi
a

Kombi ve petek bakımının önemine dikkat çekiliyor

kombi ve petek bakımının önemine dikkat çekiliyor
0

BEĞENDİM

Spread the love

Kış aylarının gelmesiyle birlikte kombi ve petek bakımının yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, önemli tavsiyelerde bulunuyor. Batman’da havaların soğuduğu bugünlerde ev ve iş yerlerinde bulunan kombilerin bakımını yapan teknik servislerinin yoğunluğu başladı.

Özellikle kış aylarında doğal gazdan daha fazla verim alınabilmesi için mutlaka kombi ve petek bakımlarının yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, kombi ve petek bakımının hem performans hem de tasarruf açısından önem arz ettiğini söyledi. Kombi ve petek bakımının cihaz ömrüne ciddi katkı da sağladığını ifade ettiğini kombi ve petek bakım ustası İbrahim Halil Maviş, bakımların düzenli olarak yapılması gerektiğini söyledi.

Bakımı yapılmayan kombilerin çok fazla gaz tüketimine neden olduğunu, makineye ciddi zarar verebileceğini vurgulayan Maviş, önemli tavsiyelerde bulundu.

“BAKIMI YAPILMAYAN KOMBİ ARIZAYA NEDEN OLUR”

Bakımların faturaların azalmasına da katkı sağladığını dile getiren Maviş, “Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber kombi ve petek bakımlarının zamanı da geldi. İnsanların bakımlara yavaş yavaş başlaması gerekir. Çünkü önemli bir konudur ve üzerinde hassasiyetle durulması gerekiyor. Çünkü bakımı yapılmayan kombi ve petekler hem ciddi arızalara neden olabiliyor hem de tasarruf sağlamıyor. Yapılan bakımlar sonucu kombide tasarruf sağlanıyor, faturalar daha az geliyor ve aynı şekilde petekler daha çok ısınıyor.” dedi.

“HEM DAHA FAZLA ISINMA HEM DE DAHA AZ MALİYET”

Bakımı yapılmayan kombilerin aynı zamanda peteklerin de iyi ısınmasına engel olduğuna dikkat çeken Maviş, şöyle devam etti: “Ya yarısı ısınıyor ya da ısınmıyor ve peteklerden istenilen ısı performansı alınamıyor. Bu da ekstra maliyet ve faturaların yüksek gelmesi demektir. Ama zamanında kombi ve petek bakımları yapıldığı zaman hem daha fazla ısınma sağlar hem de daha az maliyet olur. Kombi tehlikeli bir cihaz olduğundan dolayı yani ateş, su ve elektrik ile çalıştığı için işin uzmanı olmadan dokunulmaması gerekir ve bakımlar işin uzmanı tarafından yapılması lazım.”

Çok sık kullanılan kombilerin en az yılda bir kez bakımının yapılması tavsiyesinde bulunan Maviş, az kullanılan kombilerin ise 2 yılda bir bakımın yapılabileceğini söyledi.

“BAKIMLAR DÜZENLİ YAPILMALIDIR”

Maviş, “Kombi bakımları gerekli zamanda yapılmadığında özellikle filtrelerin tıkanması, yangın odası dediğimiz yerin kirlenmesi sonucu kombilerde arızalar meydana geliyor ve yılda bir kere verilecek olan bakım ücretinin ötesinde çok ciddi maliyetli arızalar olabiliyor. Son dönemlerde yedek parça fiyatlarının artmasıyla müşteriye ekstra bir külfet olur. Onun için düzenli olarak kombi ve petek bakım yapılmasını öneriyoruz.” ifadelerini kullandı.

www.batmanpusula.com / (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.