BATMAN’DA İKİ MAHALLEDE YIKIM KARARI ALINDI - Batman Pusula Gazetesi
h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) %
a

BATMAN’DA İKİ MAHALLEDE YIKIM KARARI ALINDI

batman’da i̇ki̇ mahallede yikim karari alindi
2

BEĞENDİM

Spread the love

Batman Belediyesi, Şirinevler ve Cumhuriyet mahallelerinin ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı’ ilan edilmesi yönünde meclis kararı aldı.

MECLİS KARAR ALDI

Batman Belediyesi Şirinevler ve Cumhuriyet mahallelerinin ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı’ ilan edilmesi kararından sonra, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73’üncü maddesi gereğince alınan Meclis Kararının ilan sürecinin ardından; hak sahipleriyle ilgili tespit çalışmaları, değerleme, planlama, parselasyon ve projelendirme çalışmaları yapılacak. Hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerinin neticelendirilmesinin ardından yıkım süreci başlayacak.

HAK SAHİPLERİ İLE GÖRÜŞÜLECEK

Belediye Meclisi’nce alınan kararda: “Bu iki mahalle, çarpık kentleşmenin ve yarattığı sorunların modern şehircilik ilkeleri ve planlama esaslarına uygun olarak yeniden yapılandırılmalıdır. Bu kapsamda kentsel dönüşüm uygulamaları ile sağlıklı ve güvenli yaşam çevrelerini teşkil etmek ve bireylerin yaşam standartlarının yükseltilmesi gerekmektedir. Yapılan anket sonucunda; Şirinevler ve Cumhuriyet mahallelerinde ankete katılım sağlayanların çoğunluğu mahallesinde kentsel dönüşüm yapılmasını gerekli görmektedir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.