"Gümrükleme ihtiyacı giderilmelidir" - Batman Pusula Gazetesi
a

“Gümrükleme ihtiyacı giderilmelidir”

“gümrükleme ihtiyacı giderilmelidir”
0

BEĞENDİM

Spread the love

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, antrepo ve havalimanı gümrükleme ihtiyacının giderilmesi için yetkili mercilere çağrıda bulundu. Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı daha aktif duruma getirerek esnaf için girişimlerde bulunan Başkan Çiftçi, esnaflardan gelen talepler ve kendilerinin de gerekli görmesi üzerine yetkililere çağrıda bulunarak, Antrepo ve havalimanı gümrükleme ihtiyacı giderilmesi için girişimlerde bulunmalarını talep etti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Esnafımızı ziyaret ederek sorun, görüş ve taleplerini dinliyoruz ve çözümler için gerektiğinde milletvekillerimiz, valimiz ve kurum müdürlerimizle iletişime geçerek esnafımızın sorun, görüş ve taleplerinin karşılanması için çalışıyor ve uğraşıyoruz. Yakın zamanda yaptığımız ziyaretlerimizde bize gelen talepler doğrultusunda esnafımızın antrepo ve havalimanı gümrükleme ihtiyaçları vardır.” ifadelerini kullandı.

“İhracat ile uğraşan esnaflarımızı rahatlatacaktır”

Batman’ın ticaret hacminin gelişmesi yönünde gerekli çalışmalara devam ettiklerini belirten Çiftçi, “Malumunuz antrepo, gümrük vergisine konu olup da henüz vergi ve resimleri ödenmemiş malların korunduğu, gerekiyorsa küçük tamamlayıcı işlemlerin yapıldığı gümrük binalarına yakın olan bir tür depodur. İlimizin ticaret hacminin sürekli büyümesi, geleceğinin parlak olması ve ticaret hacminin daha da büyüyerek gelişmesi için bu konunun elzem olduğunun farkındayız. Aynı şekilde havalimanı gümrük işlemlerinin de olması ithalat ve ihracat ile uğraşan esnafımızı rahatlatacak ekstra masraf ve iş yükünün de hafiflemesine sebep olacaktır. Bu sebepten dolayı buradan yetkililere bu iki konu hakkında gerekli adımları atmaları için çağrıda bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.