Anne ve Bebek Sağlığı için Önemli Adım - Batman Pusula Gazetesi
a

Anne ve Bebek Sağlığı için Önemli Adım

anne ve bebek sağlığı için önemli adım
0

BEĞENDİM

Spread the love

Batman’da anne ve bebek sağlığını korumak amacıyla Vali Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp’in himayelerinde Sason Devlet Hastanesi’nde “Gebe Oteli” hizmete açılarak, Anne ve bebek sağlığı için önemli adım atıldı.

HASTANE KOŞULLARINDA HİZMET

Özelikle kış aylarında yaşanan olumsuz hava şartlarından kaynaklı ulaşımda aksamaların yaşandığı İlçede köylerindeki, gebe vatandaşlarımızın kalacağı misafirhanede; sosyal sebeplerle doğum esnasında sağlık kurumuna erişiminde problem olabilecek gebelerin tespiti yapılır, bu gebeler planlanan merkezlere nakledilir, misafir edilir ve hastane şartlarında doğumlarını gerçekleştirirler. Doğum sonrası anne ve bebeklerin sağlık durumları uygun hale getirildikten sonra tekrar evlerine dönmeleri sağlanır. Gebe Oteli, Sason’da anne ve bebek sağlığını koruma amacı güden önemli bir hizmet sunuyor. Bu hizmet, anne ve bebek sağlığını korumak için atılan önemli bir adım olarak dikkat çekiyor.

EV KONFORUNDA HİZMET

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, “Bu kapsamda Hastanemiz lojmanlarına ait 2 adet dairemiz ev konforunda hizmet vermektedir. Ayrıca hastalarımız için her gün 3 öğün yemek hizmeti de sunulacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

Açılış törenine; Sason Kaymakamı Murat Mete, Vali eşi Dr. Ayten Canalp, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, Sason Belediye Başkanı Mehmet Şafi Yavuz, Sason Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Karagözoğlu, ilçe kamu kurum müdürleri, sağlık yöneticileri ve çalışanlar ile vatandaşlar katıldı.

www.batmanpusula.com/ Funda Kezer

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.