“Gazze, Filistin savunmasının son kalesidir” - Batman Pusula Gazetesi
a

“Gazze, Filistin savunmasının son kalesidir”

“gazze, filistin savunmasının son kalesidir”
0

BEĞENDİM

Spread the love

Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne yönelik katliam ve soykırımına tepki gösteren Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, “Acaba dünyanın bu katliama ses çıkarması ve bu zalimlere dur demesi için daha kaç bin insanın ölmesi gerekiyor?” diye sordu. HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne yönelik katliam ve soykırımına tepki gösterdi. Bir aydan fazla bir süredir siyonist işgal rejiminin Gazze’de yaptığı katliamın konuşulduğunu belirten Ramanlı “10 binden fazla insan katledildi, şehit edildi. Maalesef bunların çoğu çocuk ve kadın… Dünya bu katliama halen sesini yükseltmiş ve müdahale etmiş değil. Acaba dünyanın bu katliama ses çıkarması ve bu zalimlere dur demesi için daha kaç bin insanın ölmesi gerekiyor? Daha kaç bin çocuğun katledilmesi, kaç bin kadının enkaz altından çıkarılması gerekiyor? Kaç mahallenin yok edilmesi gerekiyor? Kaç binanın yerle bir edilmesi gerekiyor?” İfadelerini kullandı.

“HÜKÜMETLER BU ZULME ‘DUR’ DİYEBİLECEK ADIMLARI ATMALI”

“Bu utanç bütün insanlığın utancıdır. Dini, dili hiç fark etmeksizin.” diyen Ramanlı “Herkes bu utancın bir ortağıdır ve bizler maalesef elleri kolları bağlı bir biçimde Müslüman kardeşlerimizin bir kıyımdan geçirilmesine sadece ve sadece sessiz sedasız seyirci kalıyoruz. Bakmakla da yetinmiyoruz. Hükümetlerimiz bu zulme ‘dur’ diyebilecek adımları atmak yerine, Filistinli kardeşlerimizle dayanışmasını en gür şekilde ifade etmek yerine maalesef hâlâ siyonistlerle ticari ve diplomatik ilişkilerini devam ettiriyor. Siyonistler, Müslüman kardeşlerimizi susuz, elektriksiz, gıdasız ve tıbbi malzemeden yoksun bıraktıkları halde, halen bizlerin limanlarından, bizlerin aracılığıyla siyonistlere sebze, meyve, yakıt desteği aralıksız sürüyor. Eğer biz Müslüman kardeşlersek eğer biz gerçekten mazlumun yanındaysak silahımızla, tankımızla, topumuzla bu zulme dur diyemiyorsak hiç olmazsa zalimi bu zulmünden vazgeçirecek yaptırımlar yapalım istiyoruz.” dedi.

“SİYONİST İŞGAL REJİMİNE YAKIT VE GIDA TÜRKİYE’DEN Mİ GİDİYOR?”

Siyonist işgal rejimine ait savaş uçakları için yakıtın Türkiye’den gönderildiği iddialarına ilişkin ise Ramanlı “Geçtiğimiz hafta gündeme getirmiştik ama halen kamuoyu nitelikli bir biçimde, doyurucu bir biçimde bilgilendirilmedi. Gerçekten de siyonistlerin kardeşlerimize attığı bombaların kullanıldığı uçakların yakıtları ülkemizden mi gidiyor? Yoksa gitmiyor mu? Halen kardeşlerimizi açlığa, susuzluğa mahkûm eden siyonist rejimin gıdası bizim ülkemiz üzerinden mi gidiyor yoksa gitmiyor mu? Kamuoyu bu konuda bilgilendirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN SİYONİSTLERİN GÜVENLİĞİNİ DAHA FAZLA SAĞLAMASINI İSTEMİYORUZ”

Adana İncirlik Üssü’nde, işgal rejimi ve destekçisi ABD’yi telin programına yönelik saldırıya da tepki gösteren Ramanlı “Geçtiğimiz hafta sivil toplum kuruluşları, öteden beri sadece siyonistlerin ve onun azmettiricisi ve büyük ortağı ABD’nin güvenliğini sağladığını düşündüğü İncirlik Üssü’nün kapatılması için bir farkındalık etkinliği oluşturmaya gittiler. Türkiye’nin dört bir noktasından, onlarca şehrinden, yüzlerce kilometre uzaktan araçlarla, konvoylar eşliğinde İncirlik Üssü’nün kapatılması talebini yerinde ifade etmek istediler. Ama karşılaştıkları manzara tazyikli su, göz yaşartıcı bomba çoluk çocuğun, kadının orada adeta mağdur edilmesi oldu.” dedi.

www.batmanpusula.com/Haber Merkezi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.