ASIR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ARAŞTIRMALARINA DEVAM EDİYOR      - Batman Pusula Gazetesi
a

ASIR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ARAŞTIRMALARINA DEVAM EDİYOR     

asir araştirma şi̇rketi̇ araştirmalarina devam edi̇yor     
0

BEĞENDİM

Spread the love

2011 yılında Siirt’te kurulan Asır Piyasa Kamuoyu Araştırma Şirketi; Batman, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Bitlis, Van, Muş, Bingöl, Şırnak ve Hakkâri il ve ilçeleri başta olmak üzere bölge genelinde sosyal, siyasal, yerel yönetim, pazar ve memnuniyet araştırmalarına devam ediyor.  Belediyelere yönelik bölge genelinde gerçekleştirdiği yerel seçim araştırmaları,  lider ve aday araştırmaları, hizmet etkinliği ölçüm araştırmaları, vatandaş memnuniyeti ölçümleme araştırmaları, kurumsal itibar araştırmaları ve kentsel dönüşüm araştırmaları ile şirket, kurumlar için bilimsel yöntem ve teknikler ile yol haritası niteliğinde veriler tespit ediyor.

Asır Piyasa Kamuoyu Araştırma Şirketi genel müdürü Sadık Özer: “Asır Araştırma olarak bünyemizde uzman sosyolog, saha müdürü, saha koordinatörleri,  istatistik uzmanı, proje uzmanı ve anketörler bulunmaktadır. Alanında tecrübeli bir şirketiz. Yaklaşık olarak 15 yıldır bu işin içindeyiz. Anket çalışmalarımızı bölge genelinde gerçekleştiriyoruz. Yerel seçim öncesi belediyelerimize yönelik araştırmalarımızı yoğunlaştırdık. Belediyelerimizin talepleri doğrultusunda araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Tespit ettiğimiz verileri raporlaştırarak ilgili kurumlarımıza sunuyoruz” dedi.

“YEREL YÖNETİM HİZMETLERİ ÖLÇÜMÜ ARAŞTIRI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Asır Piyasa Kamuoyu Araştırma Şirketi araştırmacı sosyologu Taner Günce:  “2011 yılından bu yana araştırma şirketimiz, bölge genelinde bilimsel yöntem ve teknikler ile sosyal, siyasal, eğitim, sağlık, ekonomi, pazar ve memnuniyet ölçümleme araştırmaları gerçekleştirmektedir. Şirket olarak gerçekleştirdiğimiz anket çalışmalarında hata payı düşük, güvenirlik düzeyi yüksek veriler tespit ediyoruz. Araştırmalarımızda  nicel yöntemin anket ile nitel yöntemin gözlem ve görüşme tekniklerini kullanıyoruz. Araştırma sürecimizin her aşaması bilimsel yöntem ve tekniklere göre belirlenmektedir. Siyasal araştırmalarımız kapsamında hâlihazırda aday tespit araştırmaları,  yerel yönetim hizmetleri ölçümü araştırmaları, belediye imaj ve beklentiler araştırmaları, seçmen psikoloji ölçümü araştırmaları, siyasal itibar araştırmaları,   siyasi kamuoyu ve seçim araştırmaları, seçmen davranışları ölçümü araştırmaları,  sosyo-politik değişim araştırmaları, lider popülaritesi ölçümü araştırmaları, seçim kampanyaları araştırmaları, gündem araştırmaları ve siyasi parti imajı ölçümü araştırmaları gerçekleştiriyoruz. Güçlü bir kadro ve geniş saha ağına sahibiz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere diğer bölgelerimizde de araştırmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

www.batmanpusula.com/ Haber Merkezi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.