Halk, İsrail mallarına boykot çağrısı yaptı - Batman Pusula Gazetesi
a

Halk, İsrail mallarına boykot çağrısı yaptı

halk, i̇srail mallarına boykot çağrısı yaptı
1

BEĞENDİM

Spread the love

HAMAS’ın “Aksa Tufanı” operasyonuna destek verdiklerini, siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik katliamlarını ise lanetlediklerini belirten Batmanlılar, işgal rejiminin ürünlerini boykot etme çağrısında bulundu. Yahudi ürünlerinin alınmasının Gazze’ye bomba olarak geri döndüğünü, bu nedenle boykotun süreklilik arz etmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, Kudüs, Filistin meselesinin asla gündemden düşmemesi gerektiğini ifade etti. Tüm dünyanın Gazze’deki katliam ve soykırıma karşı kör ve sağır kesildiğine dikkat çeken vatandaşlar, hakları Müslüman olan İslam ülkelerinin liderleri başta olmak üzere tüm herkesi siyonist vahşeti durdurmaya çağırdı.

“AİLECE BOYKOTA KATILDIK”

İşgal rejiminin mazlum Filistin halkına dönük zulümlerin devam ettiğini belirten Mehmet Selim Ekin, “Müslümanlar olarak buradan onları telin ediyoruz. Tüm Müslümanları onların mallarını boykot etmeye davet ediyoruz. Ailece boykota katıldık. Bunu akraba ve çevremizdeki tanıdıklarımızdan da bekliyoruz. Allah’tan temennimiz Filistinli ve HAMAS’lı mücahit kardeşlerimizin muzaffer olmalarıdır.” dedi.

“TÜM VATANDAŞLAR BOYKOTA KATILMALI”

7 Ekim’den itibaren siyonistlerin Gazze’deki insanlara yönelik yoğun saldırılarının olduğunu dile getiren İsmail Sevdi, “Bu saldırılar artık soykırımı aşmış durumda. Şu an oradaki kardeşlerimizin yanına gidip destek olma şansımız yok ama elimizden geldiği kadarıyla destek olmaya ve haklı davalarını anlatmaya, dua etmeye, maddi, manevi yardımcı olmaya çalışıyoruz. Siyonistlerin mallarını ve siyonistleri destekleyen malları almıyoruz ve boykot ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmaya ve boykota katılmaya davet ediyoruz. Çünkü boykot çok önemli ve israilin birçok şirketi zarar etmeye başladı ve değer kaybediyor. Bu da boykotun işe yaradığını gösteriyor.” diye konuştu.

“TÜM DÜNYA ÇOCUKLARIN ÖLÜMÜNÜ SEYREDİYOR”

Gazze’de yaşanan saldırıların kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden İdris Ekinci ise şunları söyledi: “Çünkü orada çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve insanlar ölüyor. Allah israilin belasını versin. Kimse Gazze’ye yardım etmiyor ve herkes ancak seyrediyor. Bütün ülkelerin artık bir şeyler yapması lazım. Çocuklar nasıl öldürülüyor? Dünyada böyle bir vahşet olamaz. Gazze’de insanlar katlediliyor ve insanlar ancak televizyonların başlarında seyrediyor. Bizden gelen onların bütün mallarını boykot etmektir.”

“GAZZE’DEKİ ZULME SESSİZ KALMAMALIYIZ”

Bir aydan fazla bir süredir Gazze’de yapılan soykırım ve katliamın gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Zümer Tekin de şunları kaydetti: “Müslümanlar olarak bizlerde burada israil ürünlerine karşı boykot uygulamaya çalışıyoruz. Tüm Müslümanların ve insan olan herkesin boykota destek olmalarını istiyoruz. Gazze’de yapılan bu zulme sessiz kalmamamız gerekiyor ve elimizden ne geliyorsa onu yapmalıyız. Boykotla olacaksa boykotla, insanlığın ve Müslümanlığın gereği neyse onun yapılması gerekiyor. Savaşı durdurmak için ne gerekiyorsa yapmalı ya da HAMAS’a silah desteği verilmelidir.”

“İSLAM ÜLKELERİNDEN SES ÇIKMIYOR”

İşgal rejiminin saldırılarına tepki gösteren Bilal Tutuman, “İsraillin Gazze’de yaptığı bu vahşeti hiç kimse yapmadı. Çocukları, kadınları ve sivil halka karşı katliamlar yapıyor. Müslüman ülkelerin bu duruma ses çıkarmamasına çok şaşırıyoruz. O kadar Müslüman devleti var ama hiçbirinden istenilen ses çıkmıyor. Şu anda Müslüman ülkelerin Gazze’ye asker göndermesi gerekirdi. Niye bütün Yahudiler Müslümanlara karşı toplanıyor da Müslümanlar niye toplanmıyor? Müslüman ülkelerin artık bir somut adım atmaları gerekmektedir ki o vahşeti dursun.” ifadelerini kullandı.

www.batmanpusula.com/ İLKHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.