Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları Devam Edecek - Batman Pusula Gazetesi
a

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları Devam Edecek

akademisyen-öğrenci buluşmaları devam edecek
0

BEĞENDİM

Spread the love

Vali Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp’in katılımı ile Valiliğin himayelerinde Batman Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliği ile 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında yürütülecek olan Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları iş birliği protokolü imzalandı.

Batman Üniversitesinde gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Ekrem Canalp’ın yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve akademisyenler katıldı.

Protokol kapsamında, 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında gönüllülük ilkesine bağlı olarak Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Üniversitesince belirlenecek eğitim kurumlarındaki öğrencilerle; bilim, sanat, felsefe, matematik, yapay zekâ, bilişim teknolojileri, psikoloji, spor, ekonomi, yabancı dil, milli ve manevi değerler, arkeoloji, tarih, meslek seçimi ve kariyer planlaması gibi konularda akademisyenler bilgi ve tecrübelerini paylaşacaklar.

İmza töreninde konuşan Vali Canalp, kentin kalkınması için her alan Batman Üniversitesi ile yapılan ve yapılacak her iş birliğinin önemli olduğunun altını çizerek, gerçekleştirilen iş birliği protokolünün Türkiye’ye örnek olacak bir proje olduğunu belirtti.

Yüksel Kapuci

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.