Nijeryalı yüzlerce ailenin yüzü Yetimler Vakfı ile güldü - Batman Pusula Gazetesi
a

Nijeryalı yüzlerce ailenin yüzü Yetimler Vakfı ile güldü

nijeryalı yüzlerce ailenin yüzü yetimler vakfı ile güldü
0

BEĞENDİM

Spread the love

Kurban Organizasyonu için günler öncesinden Nijerya’ya giden Yetimler Vakfı, bayram namazının ardından hayırseverlerin vekaletleri doğrultusunda aldıkları hayvanların kesimini gerçekleştirdikten sonra paketledikleri kurban etlerini yoksul ailelere dağıttı.

2024 Kurban Organizasyonu kapsamında Afrika’nın batı ülkelerinden Nijerya’da çalışmalar yürüten Yetimler Vakfı, gönüllüleri aracılığıyla kestikleri kurban etlerini dağıtarak yoksul halkın bayramda kırmızı ete ulaşmasındaki sevince vesile oldu.

Yetimler Vakfı, Nijerya’nın Oyo şehrinin Eruwa ilçesinde kardeş yardım kuruluşları ile birlikte büyük kurban organizasyonu düzenledi.

Yetimler Vakfı, Nijerya’da, uluslararası yardım kuruluşları olan IHO Ebrar, Avrupa Yetim Eli ve Türkiye’den Umut Kervanı Vakfı ile birlikte düzenledikleri kurban organizasyonu kapsamında, bayramın birinci günü kestikleri kurbanlıkların etlerini, gönüllü temsilcileri aracılığıyla alana bir düzen içerisinde aldıkları yoksul halka dağıttı.

Yetimler Vakfı’nın gönüllü temsilcileri, tek tek bağışçıların adlarını okuyarak hayır sahiplerinin verdiği vekaletler doğrultusunda kestikleri kurban etlerini pay ederek belki yılda bir ancak evinde et görebilen insanları sevindirdi.

Yetimler Vakfı, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görmeye devam ediyor. (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP