Oduncu’nun açıklamasına AK Parti’den yanıt geldi - Batman Pusula Gazetesi
a

Oduncu’nun açıklamasına AK Parti’den yanıt geldi

oduncu’nun açıklamasına ak parti’den yanıt geldi
1

BEĞENDİM

Spread the love

AK Parti Batman İl Başkanlığı, DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu’nun mecliste gündeme getirdiği yardım kolilerine ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “Sayın Oduncu’nun, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kayyım yönetiminin AK Parti adayı adına dağıtılmak üzere 53 milyon TL’lik yardım kolisi aldığına dair iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür iddialar, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirilen yardım faaliyetlerini karalamaya yönelik asılsız ve mesnetsiz suçlamalardır” denildi.

“RAMAZAN KOLİLERİ DAĞITILMIŞ”

2021-2022 yılları arasında her ramazan ayında yardım kolilerinin dağıtıldığı belirtilen açıklamada “Ayrıca 2023 yılı sel felaketinde ve 2023 yılı 6 Şubat depreminde de aynı şekilde yardım kolileri dağıtılmıştır. Yardım kolileri, Batman Belediyesi kayyımı olan Valilik tarafından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda ve Batman Belediye Meclisi tarafından alınan kararlar doğrultusunda, Batman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kayıtlarında bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza düzenli olarak dağıtılmaktadır. Bu yardımlar, ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirilmekte olup, tamamen Batman Belediyesi’nin kendi logosuyla dağıtılmaktadır ve seçimle hiçbir alakası yoktur” denildi.

ÇAMUR AT İZ KALSIN MANTIĞIYLA HAREKET EDİYORLAR

Açıklamanın devamında “DEM Parti, yardım kolileri gibi hassas bir konuda dahi asılsız iddialar ortaya atarak, karalama politikasını sürdürmektedir. DEM Parti, yalan üretme partisi haline gelmiş olup, kendi iradeleriyle değil, bir yerlerden aldıkları talimatlarla hareket eden bir kukla partisi olarak faaliyet göstermektedir. çamur at, izi kalsın mantığıyla hareket eden DEM Parti, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılan yardım kolilerine dil uzatacak kadar küçülmüştür. Bu tür iddialar, yalnızca asılsız olmakla kalmayıp, yardım faaliyetlerimizin gerçek amacını gölgelemeye yöneliktir. AK Parti İl Başkanlığı, kendi bütçesi dışında hiçbir kurumun bütçesini kullanmamış, seçim çalışmalarını ve yardımları kendi bütçesiyle gerçekleştirmiştir. Yardım gibi önemli bir konuyu siyasi malzeme yapmayacak kadar yüksek bir parti olan AK Parti, bu tür şeyleri ancak DEM Parti gibi yalan üretmeye alışkın partilerin yapabileceğini belirtmek isteriz. Hizmet üretemeyen ve beceriksizliklerini bu tür yalan haberlerle örtmeye çalışan DEM Parti, kendi yönetimleri sırasında yardım etmeyi bilmedikleri gibi, var olan tüm yardım anlaşmalarını da reddetmişlerdir. Bugün bu tür yalan haberlerle kamuoyunu yanıltmaya çalışmaları, acziyetlerinin ve çaresizliklerinin bir göstergesidir. Bu tür yardımlar, vatandaşlarımızın refahını artırmak ve sosyal dayanışmayı güçlendirmek amacıyla her yıl titizlikle gerçekleştirilmektedir. DEM Parti’nin iddiaları, yalnızca asılsız olmakla kalmayıp, bu yardımların gerçek amacını gölgelemeye yönelik çamur politikalarından ibarettir” denildi.

Bülten

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.