SORU ÖNERGESİNE KONU İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR - Batman Pusula Gazetesi
a

SORU ÖNERGESİNE KONU İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR

soru önergesi̇ne konu i̇ddi̇alar gerçek dişidir
0

BEĞENDİM

Spread the love

Batman Belediyesi HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması istemiyle TBMM’ye vermiş olduğu soru önergesindeki iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ”  Aksoy, sosyal medyada başlattığı anketlerde yanan Yılmaz Güney Sineması yerine ne yapılacağını sormuş. Ankete Katılan bir sosyal medya kullanıcısı ‘milleti çok düşünüyorsan Kürtçe anadili eğitim okulu açarsın ama nerde sende o yürek’ demiş, Aksoy’da yanıtında Hayatımızın her alanında (evde, işte, sokakta) Kürtçe konuşuluyorken ve hatta okullarda bile Kürtçe dersi varken Kürtçe okulu açmak memleketimizin adına ayıbımız olmaz mı?” demiş. Kürtçe okul açılmasının önünde ne tür bir ayıp engeli bulunuyor? Bulunmuyorsa, Kürtçe okul açmanın ayıp olacağını düşünen Aksoy hakkında bir inceleme başlatılacak mı? Aksoy’un Kürtçe dersi verildiğini iddia ettiği okulların sayısı nedir, hangi şehirlerdedir?”  sorularına yer vermiştir. Söz konusu internet (sosyal medya) hesaplarının belediyemiz ve şahsımla hiçbir alakası bulunmamakta olup, soru önergesine konu iddialar gerçek dışıdır. Sahte twitter hesabı vb. kullanan ilgililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına daha önce suç duyurusu yapılmış olup, hukuki süreç başlatılmıştır” denildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.