İHO öğrencileri hafızlık eğitimi için ter döktü - Batman Pusula Gazetesi
a

İHO öğrencileri hafızlık eğitimi için ter döktü

i̇ho öğrencileri hafızlık eğitimi için ter döktü
0

BEĞENDİM

Spread the love

MEB Din Öğretim Genel Müdürlüğü ile DİB’in beraber yürüttüğü proje kapsamında Batman’da hafızlık eğitimi almak isteyen imam hatip öğrencileri, sınava tabi tutuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretim Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığının (DİB) beraber yürüttüğü proje kapsamında Batman’da hafızlık eğitimi almak isteyen imam hatip ortaokul öğrencileri, sınava tabi tutuldu.

Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde sınava tabi tutulan ortaokul çağındaki öğrenciler hafızlık eğitiminden faydalanmak için yarıştılar.

Sınavın gerçekleştiği Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Nezir Ceylan, hafızlık ortaokul öğrencileri için liselerinin bünyesinde 2 adet ortaokul sınıfı açıldığını söyledi.

Ceylan, “Kısa süre içinde hafızlık için 50 kişi başvurdu. Başvuran 50 kişinin tamamını alıyoruz. Başvuruda bulunan öğrenciler arasında seviye belirleme sınavı yaptık. Seviyesi iyi olanları bir sınıfa normal olanları bir sınıfa alacağız. Kur’an talebelerini geri çevirmek bir vebaldir. Bu yüzden kimseyi geri çevirmedik. Başvuran bütün öğrencileri aldık. Öğrencilerimizin eğitimini yaz tatilinde de vermeye başlayacağız. İl Müftülüğümüzden de yardım alarak eğitimleri seçimden sonra 25 Haziran’da yaz Kur’an kurslarıyla beraber başlayacağız.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.