Google’deki istenmeyen görüntüler kaldırılabilecek - Batman Pusula Gazetesi
a

Google’deki istenmeyen görüntüler kaldırılabilecek

google’deki istenmeyen görüntüler kaldırılabilecek
0

BEĞENDİM

Spread the love

Google, çevrimiçi ortamda kullanıcıların istenmeyen kişisel resimlerinin kontrolünü artırmak ve müstehcen veya sansürsüz fotoğrafların arama sonuçlarında rahatlıkla görünmemesini temin etmek amacıyla yeni gizlilik araçlarını aktif hale getiriyor.

Google, müstehcen resimlerle ilgili politikalarında önemli güncellemeler yapmıştır.

Kullanıcılar artık aramalarda istemedikleri, kendi rızaları dışında ve müstehcen nitelikte olan görüntüleri kaldırabileceklerdir.

Bu güncelleme, bir kişinin kendi oluşturduğu müstehcen içerikleri bir web sitesine yüklediği ve artık bu içeriğin Google aramalarda görünmesini istemediği durumlarda bile, içeriğin kaldırılmasını talep edebileceği anlamına gelir.

Google, talep gönderme sürecini daha basit hale getirerek kullanıcıların müstehcen içerikleri kolayca kaldırmalarını sağlamıştır.

Ancak, bu politika şu anda ticari amaçla kullanılan görseller için geçerli değildir, sadece kişisel içeriklerle ilgilidir.

Politika ayrıca, kişisel bilgiler içeren web siteleri için de uygulanacaktır.

Google ayrıca, kullanıcıların iletişim bilgilerini içeren arama sonuçlarını yönetmelerine yardımcı olacak yeni bir kontrol paneli sunacaktır. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri sonuçları hızlı bir şekilde Google’dan kaldırabileceklerdir. Ayrıca, aramalarda bir kullanıcının bilgilerini içeren yeni sonuçlar ortaya çıktığında, kullanıcılara bildirim gönderilecektir.

Güvenli Arama için de yeni bir bulanıklaştırma ayarı sunulacak ve Güvenli Arama filtresi kapalı olan kullanıcılar için Google aramada varsayılan olarak uygulanacaktır.

Google, bu güncellemeyi ilk olarak Şubat ayında duyurmuş ve Ağustos ayında küresel olarak kullanıma sunmuştur. Bu sayede kullanıcılar, kişisel mahremiyetlerini daha iyi koruyabileceklerdir. (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.