“HAKKIMIZI ALAMIYORUZ” - Batman Pusula Gazetesi
a

“HAKKIMIZI ALAMIYORUZ”

“hakkimizi alamiyoruz”
0

BEĞENDİM

Spread the love

KESK Batman Şubeler Platformu, kamu emekçilerinin 2024–2025 yıllarını kapsayacak toplu iş sözleşme görüşmeleri ile ilgili hükümetin verdiği teklifi Atatürk Parkında düzenlediği basın açıklaması ile eleştirdi.

KESK Batman Şubeler Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen basın açıklamasına SES, Eğitim Sen, Batman Tabip Odası, Tüm Bel Sen, ESM ve  BES temsilcileri katıldı. Basın açıklamasını okuyan Batman Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Deniz Topkan “Hak ve özgürlüklerine sahip çıkan kamu emekçileri olarak, KESK’liler olarak bugün Türkiye’nin dört bir yanında alanlarda, sokaklardayız. Sadece kendimiz için değil, göz göre göre sefalete itilen, verdikleri emekler yok sayılan 12 milyon emeklinin hakkını da savunmak için, alanlardayız. Ne yazık ki ülkemizde çok uzun süredir gecenin karanlığı hâkim. Üstelik ülkeyi yönetenler attıkları her adımda üzerimize çöken karanlığı daha da zifiri hale getirmeye çalışıyor. İki gün önce yine böyle bir adım atıldı. Hükümet 6 milyonu aşkın kamu emekçisi ve emekliye, bizlere toplu sözleşme teklifini açıkladı. Buna göre hükümet bizlere altışar aylık dilimler halinde 2024 yılı için %14+ yüzde 9 maaş artışı, 2025 yılı için ise yüzde 6+ %5 maaş artışı teklif etmiştir. Şaka gibi ama ne yazık ki gerçek. İnsanca yaşamaya yetecek bir ücret artışı var mı? Yok. Taban aylığımıza yansımayan 8.077 TL tutarındaki ilave seyyanen ödeneğe ilişkin bir adım var mı? Yok. Barınma hakkı kapsamında konutu olmayan kamu emekçisine kira yardımı var mı? Yok” dedi. Remziye Kaspuci

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.