"Dini musiki kursu seçme sınavı" yapıldı - Batman Pusula Gazetesi
a

“Dini musiki kursu seçme sınavı” yapıldı

“dini musiki kursu seçme sınavı” yapıldı
0

BEĞENDİM

Spread the love

Adana’da Cami içi ve cami dışında gerçekleştirilen dini, sosyal, kültürel toplantı ve etkinlikler icra ve idare etme yeteneği olan personeli yetiştirmek amacıyla sınav yapıldı.

Adana’da İl Müftülüğü binasında gerçekleştirilen sınava ilçe müftülüklerinden imam hatip ve müezzin kayyımlar katıldı.

Cami içi ve cami dışında gerçekleştirilen dini, sosyal, kültürel toplantı ve etkinliklerde ihtiyaç duyulan musiki formlarını yerine getirebilme kabiliyetine sahip, bu doğrultuda ekip çalışması yapabilen, dini merasimleri icra ve idare etme yeteneği olan personeli yetiştirmek amacıyla İl Müftülüğünde dini musiki kursu seçme sınavı yapıldı.

Sınav, İl Müftü Yardımcısı Hacı Ahmet Başaran’ın komisyon başkanlığında gerçekleştirildi. Sınavda Adana’yı temsilen Çukurova ilçesi Şehit Ahmet Mehmet Oruç Cami İmam Hatibi İsa Yıldızeli ile Karataş İlçesi Yemişli Mahallesi Cami İmam Hatibi Mehmet Nuri Yüce seçildi.

Adana’yı temsil edecek yarışmacılar, Ankara Rıfat Börekçi Dini İhtisas Merkezi’nde yapılacak olan ikinci seçme sınavına katılacakları bildirildi. (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.