“İsrail galip gelirse sıra diğer İslam ülkelerine gelecektir” - Batman Pusula Gazetesi
a

“İsrail galip gelirse sıra diğer İslam ülkelerine gelecektir”

“i̇srail galip gelirse sıra diğer i̇slam ülkelerine gelecektir”
0

BEĞENDİM

Spread the love

Filistin’deki savaşta siyonist işgal rejimi galip gelirse Türkiye ve İran dahil pek çok İslam ülkesinin de işgal rejiminin hedefinde olacağına işaret eden Tarihçi Mehmet Nuri Çelik, Filistin kalesinin yıkılmaması için Müslümanların siyonistlere karşı topyekun mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Tarihçi Mehmet Nuri Çelik, Filistin’in dünden bugüne yaşadıklarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 100 yıldır gerek Ortadoğu gerekse de bütün dünya siyonist kaynaklı zulümle karşı karşıya olduğunu belirten Tarihçi Çelik, 1917’de Filistin toprakları Osmanlı’nın elinden çıkıp İngilizlerin himayesine girdiği andan itibaren İngilizlerin desteği ve kontrolünde dünyanın her yerinden Filistin topraklarına Yahudilerin yerleştirildiğini anlattı.

Filistinlilerin zorla topraklarından göç ettirildiklerini, burada yasadışı bir şekilde hiçbir hukuk kuralı tanınmadan siyonist işgal rejimi devletinin kurulduğunu aktaran Çelik, işgal rejimi devleti kurulduğundan beri İslam dünyasında huzurun kalmadığını, bütün dünyaya zulmün hâkim olduğunu vurguladı.

” YAHUDİLER, HRİSTİYANLAR VE MÜSLÜMANLAR BARIŞ İÇİNDE YAŞIYORLARDI”

Dünyada yaşanan bütün zulümlerin yegâne tek kaynağının siyonistler olduğunun altını çizen Çelik, “Siyonistlerin varlığı devam ettiği müddetçe dünyada hiçbir şekilde huzur olmayacaktır. Dünyaya huzur ve barışın gelmesi için israil devletinin siyasi olarak sona erdirilmesi gerekiyor. Filistin bölgesi, Ortadoğu ve dolayısıyla bu bölgeler Müslüman hükümdarlar tarafından adaletle yönetildiği zamanlarda Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar barış içinde yaşamıştır. Barış için tekrar bölgenin Müslümanların yönetimine geçmesi gerekmektedir.” dedi.

“İNGİLİZLER YAHUDİ DEVLETİ İÇİN BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİ”

Birinci Dünya Savaşında İngilizlerin iki noktaya çok önem verdiklerine işaret eden Çelik, “Birincisi Musul petrolleri, ikincisi Filistin’de bir Yahudi devletinin kurulması için büyük çaba göstermiş olmalarıdır. İngiliz Dışişleri Bakanı Yahudi Balfour ilan ettiği deklarasyonla Filistin topraklarında Müslüman Arapların buradan çıkarılıp buraya Yahudilerin yerleştirilmesi üzerine büyük çabalar gösterilmiştir.” diye konuştu.

“BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI YAHUDİLER İÇİN ÇIKARILDI”

Osmanlı’nın bölgeden çekilmesi için birçok proje hazırlandığını ifade eden Çelik, şöyle devam etti: “Osmanlı bölgeden çekilmeyince Osmanlı’nın yıkılışına kadar getirilecek Birinci Dünya Savaşı çıkarıldı. Birinci Dünya Savaşında Osmanlı ordusunda bulunan Alman komutanlar Osmanlı yönetimini ele geçiren İttihat Terakki Cemiyeti üyeleri ve karşı cephede bulunan İngilizler üç taraftan Filistin’de bir Yahudi devleti kurmak için çaba gösterdiler.”

“FİLİSTİNLİLERİN TOPRAK SATTIKLARI İDDİASI TAMAMEN YALANDIR”

Osmanlı ordusunda bulunan Alman komutanların, hiçbir savaş yapmadan bile bile Gazze’yi ve sonra Kudüs’ü İngiltere’ye teslim ettiklerini belirten Çelik, “Buralardan Osmanlı çekildi ve buralar Araplardan, Müslümanlardan alındı ve israillilere teslim edildi. Filistinlilerin kendi rızasıyla toprak sattıkları iddiası tamamen yalandır. Böyle bir mümkün değildir. Zorla topraklarından çıkarılmışlardır ve bu Filistinlilere yapılan zulüm zaman içerisinde bütün bölgeye yayılmıştır.” ifadelerini kullandı.

“İSRAİLİN VARLIĞI DEVAM ETTİĞİ MÜDDETÇE DÜNYAYA HİÇBİR ŞEKİLDE HUZUR VE BARIŞ GELMEYECEK”

Bugün bölgede yaşanan savaşların altında siyonist işgal rejiminin parmağının olduğuna vurgu yapan Çelik, şunları söyledi: “Dünyada yaşanan bütün sorunlar, savaşlar, katliamlar, göçler, salgınların altında israil vardır. Bu nedenle israilin varlığı devam ettiği müddetçe bölgemize ve dünyaya hiçbir şekilde huzur ve barış gelmeyecektir. Müslümanların uyanması, israilin yaptığı zulmün farkına varması ve bu yönde siyonizmin yüzyıllardır yürüttüğü zulüm, katliam ve faaliyetlerinin insanlara tanıtılması için topyekûn çaba göstermemiz gerekir.”

“İSRAİL ZULÜMDEN BESLENİYOR”

“Emperyalist devletler için israilin Filistin’de kurulması yetmiyor” diyen Çelik, “İsrailin ömrünü devam edebilmesi için savaşların devam etmesi gerekmektedir. Bölgemizde çıkarılan savaşlar ve bugün Filistinli Müslümanlar üzerine yağdırılan bombaların amacı israilin burada kalıcı olmasıdır. Çünkü israil yasal bir devlet değildir. Kalıcı olabilmesi için zulüm yapması gerekiyor. İsrail zulümden besleniyor.” dedi.

“FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANLAR YENİLİRSE SIRA DİĞER MÜSLÜMANLARA GELECEKTİR”

Büyük devletlerin desteğiyle işgal rejiminin buradaki varlığı dünya ticareti, enerji kaynakları açısından önem taşıdığını ve bu bölgenin emperyalistlerin kontrolünde olması için burada bulunan bir avuç Müslümanın dahi buradan sökülüp atılmasının amaçlandığını kaydeden Çelik, son olarak şu ifadeleri kullandı: “Onun için Müslümanların son kalesi olan Filistin’in, Gazze’nin, Kudüs’ün Müslümanların hakimiyetinde olabilmesi için yoğun çaba göstermeliyiz. Bu kalenin yıkılmaması için topyekun mücadele etmeliyiz. Filistin’de yaşanan savaşta israil galip gelirse ve Müslümanlar yenilirse sıra diğer Müslümanlara gelecektir. Ürdün, Lübnan, Suriye ve en son İran ve Türkiye gibi bölgenin güçlü ülkeleri de israilin hedefinde olacaktır.”

www.batmanpusula.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.