Mardin Artuklu Üniversitesi’nde "Filistin" konulu ders işlendi - Batman Pusula Gazetesi
a

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde “Filistin” konulu ders işlendi

mardin artuklu üniversitesi’nde “filistin” konulu ders işlendi
1

BEĞENDİM

Spread the love

Mardin Artuklu Üniversitesinde her Çarşamba üniversitenin bütün bölümlerinde eğitim gören 1’inci sınıf öğrencilerine yönelik işlenen İnsan Toplum ve Medeniyet Dersinde bu hafta ders Filistin olarak işlendi.

Edebiyat Fakültesi Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çelik tarafından Rektörlük AKM salonlarında verilen Filistin dersine bu sene Mardin Artuklu Üniversitesinde okumaya başlayan bütün birinci sınıf öğrencileri katıldı.

Çelik, süregelen işgal ve katliamlarla bir asra yakın bir zamandır gündemden düşmeyen Filistin’in dününü ve bugününü üniversite öğrencileriyle konuştu.

Ulusal televizyon programları, yurtiçi ve yurt dışında verdiği konferanslarla kamuoyu yakından tanınan, siyonist işgalcilerin batı dünyasının garantörlüğünde Filistin’de yaptığı soykırımın tarihsel arka planını, Filistin topraklarında gayrı meşru var olmasının tarihsel kökenlerini anlattı.

Mardin Artuklu Üniversitesinde gerçekleştirilen Filistin Dersi, öğrencilerin soruları ve Prof. Dr. Mehmet Çelik hocanın verdiği cevaplarla sona erdi.

www.batmanpusula.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.