Ailede mahremiyet konulu seminer düzenlendi - Batman Pusula Gazetesi
a

Ailede mahremiyet konulu seminer düzenlendi

ailede mahremiyet konulu seminer düzenlendi
0

BEĞENDİM

Spread the love

Şanlıurfa İl Müftülüğü Kadın Aile ve Gençlik Merkezi ile Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı iş birliği ile “Ailede Mahremiyet” konulu seminer düzenlendi.

Akabe TOKİ Kadın Destek Merkezinde düzenlenen seminere İl Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş, KAGEM şube sorumlusu Hatice Öztürk, Haliliye İlçe Müftülüğü Vaizi Ferdane Bulut, Eyyübiye İlçe Müftülüğü Vaizi Lütfiye Kütükoğlu ile kadın kursiyerler katıldı.

Seminerde konuşan İl Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş, “Ailede mahremiyetin tesis edilmesi dinimizin vecibelerinden biridir. Mahremiyetin yanında kadın ve erkeğin birbiri üzerinde haklarının olduğu ve peygamberimizin hadisinde belirtildiği gibi ailede eşlerin birbirlerine hayırlı olması gerektiği gibi dikkat edin ‘Aranızda en hayırlınız benim. diyerek bize hakkı tavsiye etmiştir. Sevgi, sadakat ve rahmetle evler kuşatılmalı, gelecek nesillere örnek olunarak mahremiyet öğretilmelidir. Çocuklar mahremiyeti önce aileden almalıdır.” diye konuştu.

Kadın kursiyerlere yönelik düzenlenen seminerde “Ailede İletişim”, “Ailede Mahremiyet”, ile “Ailede Erdemler” konu başlıkları ele alındı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.