İsrail gazetecileri kasıtlı olarak hedef alıyor - Batman Pusula Gazetesi
a

İsrail gazetecileri kasıtlı olarak hedef alıyor

i̇srail gazetecileri kasıtlı olarak hedef alıyor
0

BEĞENDİM

Spread the love

İletişim Başkanı Fahrettin Altun “israil görevlerini ifa etmeye çalışan gazetecilere utanmadan saldırarak sahadan gelen gerçek sesleri susturmaya çalışıyor.” dedi.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Gazeteci bir diğer meslektaşımız, Filistinli muhabir Muhammed Ebu Hattab’ın israilin hain saldırısında ailesinden 11 kişiyle birlikte öldürülmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Acımasız saldırı kendisinin televizyonda canlı yayına bağlanmasından sadece yarım saat sonra meydana geldi. Bu alçak saldırıda katledilenlerin tüm sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum.

israilin gazetecileri kasıtlı olarak hedef alması hız kesmeden devam etmekte. 7 Ekim’den bu yana yaklaşık 38 meslektaşımız hayatını kaybetti. Bu eşi benzeri görülmemiş bir rakamdır. Dehşet verici bu rakamın sebebi açıkça israilin dünyayı sahada olup biten gerçeklerden mahrum bırakmaya yönelik yürüttüğü sistematik kampanyadır. Bu terörün durması gerekiyor. Batı dünyasının bir an evvel bu vahşete karşı çıkması gerekiyor!

israilin Gazze’deki sivillere yönelik saldırıları binlerce masumun ölümüne sebebiyet vererek adeta kıyamet sahneleri yaşatıyor. Kayıp canların büyük çoğunluğunu çocuklar, kadınlar, yaşlılar, sağlık çalışanları ve gazeteciler oluşturuyor. Gazzelilerin bu şekilde insandışılaştırılması hayal bile edilemeyecek boyutlara ulaştı. israil görevlerini ifa etmeye çalışan gazetecilere utanmadan saldırarak sahadan gelen gerçek sesleri susturmaya çalışıyor.

Görünen o ki basın özgürlüğü ve doğru bilgiye ulaşma hakkı israilli yetkililer için hiçbir anlam ifade etmiyor. Açık bir şekilde olayların yalnızca kendi tasvirlerinin ve versiyonlarının yayılmasını istiyorlar. Uluslararası toplum, israilin basına yönelik bu saldırılarına karşı ne yazık ki sessiz kaldı. Birçok meslektaşımız için artık çok geç olsa bile uluslararası toplum bu saldırılara karşı kayıtsız kalamaz.

israili bir kez daha gazetecilere ve sivillere karşı yürüttüğü sistematik saldırı kampanyasını sonlandırmaya çağırıyoruz. Sahadan gerçekleri dünyaya aktarmaya çalışan tüm meslektaşlarımızı susturma çabalarını kınıyoruz. Yakınlarını kaybedenlere en derin taziyelerimi ve başsağlığı dileklerimi sunuyorum. Kaybedilen tüm masum canlara Allah’tan rahmet diliyorum. Onların acısını yaşarken adalet ve hakikat için mücadelemizi sürdüreceğimize söz veriyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.