İncirlik mitingine katılanlar duygularını paylaştı - Batman Pusula Gazetesi
a

İncirlik mitingine katılanlar duygularını paylaştı

i̇ncirlik mitingine katılanlar duygularını paylaştı
0

BEĞENDİM

Spread the love

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Filistin’e destek amacıyla Adana’da düzenlenen mitinge katılan vatandaşlar, duygularını paylaştı.

İHH öncülüğünde bir araya gelen STK’lar ve çok sayıda kişinin oluşturduğu konvoy, Adana’ya ulaştı.

İstanbul başta olmak üzere ülkenin birçok şehrinden gelen “Filistin İçin Özgürlük Konvoyu” Adana’daki İncirlik Üssü’nün önünde bir araya geldi.

Düzenlenecek program öncesi konuşan katılımcılar, yöneticilerin daha somut adımlar atması gerektiğini söyleyerek şunları kaydetti:

“Tek isteğimiz devlet büyüklerimizin şuurlu Müslümanlara bir yol açmasıdır”

Cumali Kurt, “Ne uyku uyuyabiliyoruz ne de doğru dürüst yemek yiyebiliyoruz. İnanın, keyfimiz yoktur. Allah bize bir yol açar, biz de onların yanında aynı şekilde Filistinli kardeşlerimizin, HAMAS’ın Ebu Ubeyde’nin yanında cihada, savaşa gidebiliriz. Tek isteğimiz devlet büyüklerimizin buradaki samimi Müslümanlara, şuurlu Müslümanlara bir yol açmasıdır.” dedi.

“Kudüs bizimdir, Kudüs Müslümanlarındır ve bu böyle bilinmeli”

Gaziantep’ten “Kudüs yürekli gençler” olarak Adana’ya geldiklerini belirten gençler, “İncirlik’te protesto yapacağız inşallah. Yapılan mitinge destek veriyoruz. Bizim tek amacımız, İncirlik’in kapanması, Amerika’nın ülkemizden def olmasıdır. Hükümetin somut adımlar atmasını istiyoruz. Kudüs bizimdir, Kudüs Müslümanlarındır ve bu böyle bilinmeli. Hepimiz Ebu Ubeydeyiz. Biz de Filistin’in yanındayız, Filistin’e sahip çıkacağız, Gazze’ye sahip çıkacağız, Kassam Tugaylarına sahip çıkacağız Allah’ın izniyle. Hükümetin, gerekirse Mehmetçiği Libya’ya, Suriye’ye gönderdiği gibi Gazze’ye de, Filistin’e de göndermesini istiyoruz. Gitmeyeceklerse bize yol açsınlar, biz gitmek istiyoruz Allahın izniyle.” diye duyğularını paylaştı.

“Çocukların, bebeklerin, kadınların üzerine korkakça fakat zalimce atılan bombalar var”

Vedat Yılmaz, “Şu anda burada olmamızın sebebi yanıbaşımızda, sol tarafımızda bulunan ve bizim içimizde olan, İsrail’e her gün bomba attran, onun arkasında olan büyük şeytan Amerika’nın karşısında olduğumuzu, bizim cennet vatanımızda onların yerinin olmadığı, onları istemediğimizi bildirmek, onların yüzüne haykırmak için buradayız. Otuz gündür mazlum insanların, çocukların, bebeklerin, kadınların üzerine korkakça fakat zalimce atılan bombalar var. Biz bunu kabul etmiyoruz, insan olarak kabul etmiyoruz. Bugün yeryüzündeki bütün insanların buna karşı çıkması gerektiğini düşünüyorum ve biz burada binler toplandık, binler toplanıyoruz Allahın izniyle. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, yeryüzündeki bütün insanlık adına ve özellikle Ümmet adına buradayız ve özellikle diyoruz ki, bizim izzet ve şerefimizi şu anda koruyan HAMAS’ın dualarımızla, sesimizle destekçisi olduğumuzu herkese göstermek için buradayız.” diye belirtti.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bir an önce bir adım atması lazım”

İbrahim Erdoğan, “Hükümet yetkililerimiz artık derneklerin, vakıfların diliyle konuşmayı bırakması lazım, çünkü zaten biz bunu yapıyoruz. 7 Ekim’den beri Diyarbakır’da her gün meydandayız, her gün sabah namazlarında dua ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir an önce bir adım atması lazım. Nasıl ki Azerbaycan’a destek vererek, oradaki kardeşlerimize İHA’ları, SİHA’ları gönderdik aynı şekilde hükümetimizin bir an önce Filistin’deki mücahitlerimize de destek vermesini bekliyoruz. diplomatik olarakta işgalci israille ilişkilerini kesmelerini bekliyoruz. Ebu Ubeydeleri şehit edebilirler ama Ebu Ubeydeler doğuyor elhamdülillah. Benim de iki ay sonra bir çocuğum olacak ve ismini inşallah Ebu Ubeyde koyacağım.” şeklinde konuştu.

“HAMAS’a selam, direnişe devam”

Abdulcelil Kaya, “Ben Batman’dan geliyorum. Bizim için Kudüs kırmızı çizgimizdir, vazgeçilmez bir yerdir. Bugün Siyonistler haksız yere orayı işgal ettiler. Bu bu bir hak ve batıl savaşıdır. Biz kendi sorumluluğumuzu yerine getirmek için meydanlardayız. Biz malımız, canımız, evladımız için bu davadan vazgeçmeyiz. Devamlı Filistin’in yanındayız. Hamas‘a selam, direnişe devam.” dedi.

“Filistinli kardeşlerimiz, ümmet adına savaşıyorlar”

Şehmus Karaalp, “Filistin de mücadele eden kardeşlerimiz sadece Filistin adına değil, Ümmet adına savaşıyorlar. Dolayısıyla bizim de bütün bir ümmet olarak, kimin elinden ne geliyorsa yapması gerekir.” şeklinde konuştu.

“Bütün dünyanın harekete geçmesi için buraya geldik”

Kamil Merey, “Zonguldak madencileri olarak buradayız. Mazlum Filistin halkının yanında olmak, dünyanın 800 noktasında üssü bulunan Amerika’ya dur demek, artık dünya devletlerin harekete geçmesini sağlayabilmek için bu hareketin içinde geldik.”  diye kaydetti.

“Onlar bizim çocuklarımız olsaydı ne yapardık”

Nazlı Şavim, “Biz Allah rızası için, kardeşlerimiz için geldik. O kardeşlerimize eğer sahip çıkamazsak, o dünyada Allah’a hesabı zor veririz çünkü onlar bizim çocuklarımız olsaydı ne yapardık? Onların her şeyini boykot yapmamız, yiyeceklerine kadar hiçbir şeylerini almamız gerekir.” şeklinde konuştu.

“Filistin konusu değil bu, insanlık konusu”

Tuğba Haktan, “Filistin konusu değil bu, insanlık konusu. İnsan olduğumuz için buradayız. Düşünecek, bakacak bir şey yok, orası insanlığın öldüğü yer. Orada onlar diriliyor, biz burada ölüyoruz aslında.” dedi.

“Dünya susmuş seyrediyor sadece”

Güler Çelik, “Allah yardımcıları olsun. Keşke elimizden bir şey gelse fakat dünya susmuş seyrediyor sadece. Buraya gelme sebebimiz yemekte bir nebze de olsa tuzumuz olsun diyedir.”  ifadelerini kullandı.

“Siyonist rejim yeryüzünden silinecektir”

Emine Sönmez, “Bir sabah kalkarsınız ki siyonist israil denen bir ülke yoktur. Yeryüzünden silinecektir Allahın izniyle.” diyerek işgal rejimine tepki gösterdi.

“Siyonistlerin malları boykot edilmeli”

Bedirhan Nergiz, “Filistin’de küçük çocukları katlediyorlar, o nedenle buradayız. Buradaki Amerikan Konsolosluğu’nu kapatmalarını istiyoruz. Satılan bir çok ürün içerisinde bebek kanı var. Almasınlar çünkü onlara (siyonist israil) güç oluyor.” dedi.

“Onlar bizim kardeşlerimizi öldürüyor”

Muhammed Yasir, “Burada Filistin’e yardım etmek için, oradaki ölen kardeşlerimiz için protesto etmeye geldik. Onları düşünerek burada yardımlaşıyor, onlara yardım çağrısı yapıyoruz. Yiyecekleri boykot ediyoruz, içecekleri boykot ediyoruz ve etmeliyiz. Onlar bizim kardeşlerimizi öldürüyor, onlara para gitmesin diye boykot ediyoruz.” dedi.

“Filistin’deki çocuklar ölmesin diye buradayım”

Ahmet Sevim, “Filistin’deki çocuklar ölmesin diye buradayım. Cips falan yemiyorum hem zararlı hem de siyonist israil ve Amerika malı olduğu için.” diyerek işgal rejiminin ürünlerini boykot ettiğini söyledi.

“Kahrolsun katil israil”

Yusuf Taş, “Kahrolsun katil israil. Artık cips almayacağım. İşgalci israil yoksa bomba atar.” dedi.

“Kardeşlerimize sahip çıkmaya geldik”

Ömer Emirhan Dalkan, “Çocuk katili israilin karşısında olmak için buraya geldim. Kardeşlerimize sahip çıkmaya geldik. Her zaman mazlumun yanındayız. Müslüman üzerine düşen görevde budur. Her zaman mazlumun ve mağdurun yanındayız.” diyerek saffını belli etmek için meydanlarda olduğunu söyledi.

“Siyonist katiller, çocukları bombalıyor”

Azra Betül Tangüneş, “Buraya Filistinli kardeşlerimize yardım etmeye geldik. Gasıp israil katillerinin çocuklara bomba atmasını protesto etmeye geldim. Filistinli kardeşlerimize yardım etmeye ve destek olmaya geldik.” diyerek Filistinli kardeşlerine dayanışma için meydanda olduğunu belirtti. (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.