“Filistin konusunda somut adım bekliyoruz” - Batman Pusula Gazetesi
h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) %
a

“Filistin konusunda somut adım bekliyoruz”

“filistin konusunda somut adım bekliyoruz”
1

BEĞENDİM

Spread the love

Kudüs’ü unutturmamak, gündemde tutmak, maddi ve manevi destek vermenin Müslümanların görevi olması gerektiğini belirten Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, yaptığı açıklamada, İslam ülkeleri liderlerinden Filistin konusunda somut adım atmalarını beklediklerini belirtti.

Siyonist işgal rejiminin Gazze’deki soykırım çabası ve vahşetinin devam ettiği belirtilen açıklamada, “Gazze’deki kardeşlerimiz her türlü insani ihtiyaçtan yoksun bir şekilde saldırı altındalar. Gazze, tanklarla, uçaklarla ve gemilerle bombalanıyor. İsrail her zamanki saldırılarını arttırarak okulları, hastaneleri, kampları, göç edenleri bombalayarak, kadınları ve çocukları katlederek zulmünü sürdürmektedir.” denildi.

“FİLİSTİNLİ YİĞİTLERİN İZZETLİ DURUŞU MAALESEF İSLAM ÜLKELERİNİ HAREKETE GEÇİREMİYOR”

İşgal rejiminin bu cesareti İslam ülkelerinin ve Müslümanların sessizliğinden aldığı belirtilen açıklamada, “Her fırsatta insan haklarından dem vuran Batı, tüm dünyanın gözleri önünde işlenen israil terörizmine hiçbir zaman karşı çıkmamıştır. Elhamdulillah  Aksa’nın çocukları Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanıyor. İzzetli duruşları ile tüm dünyayı kendilerine hayran bırakıyorlar. Onların her şeyleri ile sergiledikleri izzetli duruşları maalesef İslam ülkelerini harekete geçiremiyor.” ifadelerine yer verildi.

“KUDÜS’Ü GÜNDEMDE TUTMAK MÜSLÜMANLARIN GÖREVİDİR”

Açıklamasında bu izzetli duruşu her koşulda desteklediklerini vurgulayan Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, “Batman’daki tüm İslami sivil toplum kuruluşları ile tertip ettiğimiz yürüyüş, kermes, açıklamalar, dualar, gıyabi cenaze namazları ve benzeri etkinlikler bu katliamlar karşısında duruşumuz ve elimizden gelendir. Tüm ümmetin davası olan Kudüs’ü unutturmamak, gündemde tutmak, maddi-manevi destek vermek tüm Müslümanların görevi olmalıdır. Unutmayın ki; Allah nurunu tamamlayacaktır. Bu zulümlere karşı vereceğimiz mücadele ancak ve ancak kendi ahiretimiz ve izzetimiz için olacaktır.” dedi.

“İSLAM ÜLKELERİNDEN SOMUT ADIM BEKLİYORUZ”

Halkları Müslüman olan İslam ülkelerinin liderlerine çağrıda bulunulan açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri ve hükümetlerinin Filistin konusunda kınama ve üzülmenin ötesinde somut adımlar atmasını beklemekteyiz. İsrail güçten anlar. Filistin meselesi için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Siyonist israil, sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir. Siyonist israil, sadece Filistin halkı ve Müslümanlar için değil tüm insanlık için problemdir. Filistinliler evlerine ve topraklarına mutlaka dönecektir.”

www.batmanpusula.com/ Funda Kezer / Gündem

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.