akan Koca, Onaylı Randevu Sistemi'ni Değerlendirdi: İlk Sonuçlar Umut Verici - Batman Pusula Gazetesi
a

akan Koca, Onaylı Randevu Sistemi’ni Değerlendirdi: İlk Sonuçlar Umut Verici

akan koca, onaylı randevu sistemi’ni değerlendirdi: i̇lk sonuçlar umut verici
0

BEĞENDİM

Spread the love

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Onaylı Randevu Sistemi’nin değerlendirildiği bir toplantıya başkanlık etti. Toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Koca, Onaylı Randevu Sistemi’nin başlangıç aşamasında elde edilen önemli sonuçları paylaştı.

Bakan Koca, başhekimler ve eğitim ile klinik sorumlusu hekimlerle yapılan toplantıda, Onaylı Randevu döneminde şu ana kadar ulaşılan sonuçların değerlendirildiğini belirtti. “İstanbul’daki en büyük hastanemiz olan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde, Onaylı Randevu uygulamasının daha başlangıç aşamasında bile çok önemli sonuçlar ortaya koyduğu görülüyor” dedi.

Poliklinik Kapasitesi Artırıldı

Onaylı Randevu Sistemi’nin uygulandığı Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde elde edilen ilk sonuçlar hakkında bilgi veren Bakan Koca, “Poliklinik kapasitemizi %50’nin üzerinde artırdık. Randevu taleplerinin %90’ına 24 saat içinde dönüş sağlayabilir aşamaya geldik. Birkaç branş dışında önemli sorun kalmadı” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, bu süreçte gösterilen çaba ve sorumluluk bilinci için hastane çalışanlarına, hekimlere ve hastane yönetimine teşekkür etti. Ayrıca, Onaylı Randevu uygulamasına hızla uyum sağlayan hastalara da teşekkürlerini iletti. “Bu süreçte, randevulu hasta kabul kapasitesini %50’den fazla artırma başarısını gösteren hastane çalışanlarımıza, hekimlerimize ve hastane yönetimine teşekkür ederim. Onaylı Randevu uygulamasına hızla intibak eden hastalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Koca, Onaylı Randevu Sistemi’nin sağlık hizmetlerinin daha verimli hale getirilmesinde önemli bir adım olduğunu vurguladı ve sistemin daha geniş bir uygulama alanı bulacağını belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.