Hayır kuruluşları Adıyaman'da kurban eti dağıttı - Batman Pusula Gazetesi
a

Hayır kuruluşları Adıyaman’da kurban eti dağıttı

hayır kuruluşları adıyaman’da kurban eti dağıttı
0

BEĞENDİM

Spread the love

Umut Kervanı Vakfı ve Avrupa İHO EBRAR, hayır sahiplerinin bağışladığı kurbanları muhtaç ailelere ulaştırdı.

Her yıl on binlerce aileye kurban eti ulaştıran Umut Kervanı Vakfı ve Avrupa İHO EBRAR, bu yıl da dünyanın bir çok bölgesinde kurban kesimi gerçekleştirdi.

Umut Kervanı Vakfı ve Avrupa İHO EBRAR, Türkiye’de de başta deprem bölgesi olmak üzere bir çok ilde kurban organizasyonu düzenledi.

Bu yıl geçen yıllara nazaran yurt içi kurban bağışında azalma yaşandığına dikkat çeken Umut Kervanı Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Mahsun Ayyıldız, “İlk durağımız Şanlıurfa’ydı. Orada kesim ve dağıtımları yaptıktan sonra Adıyaman’a geldik. Adıyaman’da kurban kesimleri yapılmıştı. Biz de burada yapılan dağıtımlara yardımcı olmaya çalıştık. Yaşanan 6 Şubat depreminin ilk gününden itibaren deprem bölgelerinde elimizden geleni yaptık ve yardımcı olmaya çalıştık. Bu mağduriyet devam ettiği müddetçe de yardımcı olmaya çalışacağız. Hayırseverlerden istirhamımız, yıllar geçtikçe bu mağduriyetin unutulmamasıdır. Çünkü acılar bazı yerlerde ciddi anlamda tazedir. Hayırseverler yardım yapmayınca bizler de yardım ulaştıramıyoruz. Bu bayram geçen yıllara göre kurban bağış oranı çok azdır. Bu bağlamda hayırseverlerden Türkiye’ye bağış yapmalarını bekliyoruz. Bağış kabulümüz bayramın dördüncü gününe kadar devam ediyor.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP