Oduncu, yardım kolilerini meclise taşıdı - Batman Pusula Gazetesi
a

Oduncu, yardım kolilerini meclise taşıdı

oduncu, yardım kolilerini meclise taşıdı
1

BEĞENDİM

Spread the love

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kayyım yönetiminin AK Parti adayı adına, dağıtılmak üzere 53 milyon TL’lik yardım kolisi aldığını açıkladı.

Batman’da yaşanan yerel sorunlara değinen Oduncu “Bulunamayan randevular, yetersiz doktor ve ünite sayıları milletvekili olduğum Batman’da her gün halkın isyan ettiği konuların başında gelmektedir. Bu yetmezmiş gibi sene 2024, hala suların kesildiği hastaneler örneğini yaşıyoruz. Beşiri Devlet Hastanesinde saatlerce sular akmadı. Sadece kendi yönettiğiniz alanlarda değil, halkın iradesini gasp ederek atadığınız kayyımların da yarattığı tahribatlar bir başka yönetememe yetinizin göstergesidir. 2016 ve 2019’da rekor oylarla belediye başkanını seçen Batman halkının iradesini gasp etmekle kalmadınız bir de milyarlarca borç yükü ile halkı bir başka şekilde cezalandırma pratiğini hayata geçirdiniz. 600 bin nüfuslu Batman’da kayyımlarınızın bıraktığı borçlar 3 milyar 53 milyon 977 bin TL. Kayyım yönetimi, yerel seçimlerde AKP adayı için dağıtmak üzere belediye bütçesiyle aldığı 53 milyon TL’lik yardım kolilerini dahi kaybettirdi. Sayıştay, kayyımı dönemini kapsayan 2022 yılı denetim raporunu bile açıklamadı. Kayyım yönetimi, seçimlerden bir hafta önce 22 Mart’ta yaptığı ihaleyle 72 bin adet gıda kolisi satın aldı. Yapılan sözleşmeye göre, gıda kolilerinin 22-31 Mart tarihleri arasında dağıtılması gerekirdi. Üstelik bu kolilerin maliyeti olan 6 milyon TL’lik kısım kayyım döneminde ödendi. Geriye 47 milyon TL’si ise 31 Mart sonrasına yani halkın rekor oyla seçtiği belediye yönetimine bırakıldı” dedi. Bülten

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.