MOLOZLARDAN TEMİZLENEN ALANI FUTBOL SAHASINA ÇEVİRDİLER - Batman Pusula Gazetesi
a

MOLOZLARDAN TEMİZLENEN ALANI FUTBOL SAHASINA ÇEVİRDİLER

molozlardan temi̇zlenen alani  futbol sahasina çevi̇rdi̇ler
0

BEĞENDİM

Spread the love

Batman’ın 19 Mayıs Mahallesi sakinleri, moloz dökülen mahalledeki boş alanın molozlardan temizlenmesinin ardından futbol sahasına çevirdiler.

Batman merkezde bulunan 40 mahalleden biri olan 19 Mayıs Mahallesi kentin en eski mahalleleri arasında yer alıyor. Batman’ın kenar mahallelerinde biri olarak bilinen 19 Mayıs Mahallesi’nde moloz alanlarının temizlenmesinin ardından çocukların oynayabileceği futbol sahasına çevrildi.  

Yahya Kemal Bayatlı Anadolu Lisesi eski futbol sahasının yıkılmasının ardında moloz alanına dönüşmesinin ardından mahalle sakinlerinin talebi üzerime, belediye ekipleri tarafından temizlenen arsa boş kaldı. Mahalle sakinlerinden Vedat Yavuz, boş alanı değerlendirerek çocukların top oynayabileceği toprak futbol sahası yapıldı.

Mahallelerinde çocukların oynayabilecekleri bir alan olmadığından yakınan Yavuz, “Çocuklarımız top oynayabilecek bir alanları yoktu. Bu olanda moloz doluydu ve kötü amaçlarla kullanılıyordu. Bizde mahalle sakinleri olarak alanın temizlenmesi talebinde bulunduk. Bunun üzerine belediye ekipleri tarafından alan molozlardan temizlendi. Bu alan hiçbir şekilde değerlendirilmeyince mahalledeki çocukları toplayıp taşlardan temizledik. Çocukların top oynayabilecekleri bir toprak futbol sahası yaptık.” dedi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.