FARİS ÖZDEMİR; “BATMANLILARIN CANI SAĞOLSUN” - Batman Pusula Gazetesi
a

FARİS ÖZDEMİR; “BATMANLILARIN CANI SAĞOLSUN”

fari̇s özdemi̇r; “batmanlilarin cani sağolsun”
0

BEĞENDİM

Spread the love

Saadet Partisi Batman Milletvekili Adayı Faris Özdemir, seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra basın açıklaması yaptı. Seçimlerin ülkemize ve Batman’a hayırlar getirmesini temenni eden Özdemir  “Batmanlı seçmen kendisine, evlatlarına ve kentine güzel hizmetler getirmeyi bir kenara koyarak ideolojik düşünce ile iktidar çıkarı noktasında iradesine ipotek koymuştur. Bu tercihin önümüzdeki aylarda, yıllarda Batmanımızın geleceği adına neler getirip neleri götüreceğini yaşayarak göreceğiz” dedi.

BATMAN, BOCALAMA SÜRECİNE GİRECEK

Batman’ın, gelecekte karşılaşılabileceği sorunlara dikkat çeken Özdemir “Yeni sisteme geçerken önümüzdeki 6 ayda ülkede, ekonomik, siyasi ve sosyal hayatta bir büyük bocalama süreci yaşanacak. Çünkü yeni sisteme Türkiye, hazır değildir. Çözüm noktasında, Bölgemiz ve Batmanlı, yaptığı tercihin eksik ve yanlışlarını acıyla görecektir. TBMM’de çoğunluğu kaybeden AK Parti, yasama süresi boyunca Bahçeli ve MHP’in tamamen kontrolüne girecek ve ilk AKP-MHP çatlağında ülke, yeni bir kaosa ve seçime kaçınılmaz olarak sürüklenecektir. Yeni sistemde Batman Halkı, AKP’ye yoğun destek çıkmadığı için merkezi yönetimden hakkını alamayacaktır, Millet İttifakına yeteri kadar destek vermediği için bu acı duruma tanık olacaktır. Batmanlı Seçmen, dillendirmese dahi vicdanında ‘Ben Nasıl Böyle Bir Yanlış Yaptım’ duygusuna girecektir” dedi.

BANA YAPILAN, BÖLGENİN YİĞİT VE DÜRÜST KARAKTERİNE İHANETTİR

24 Haziran’da kendisine oy vereceğini söyleyip, seçim günü başkasına oy verenlerin takdirini, Batman Halkına bıraktığını belirten Özdemir “Bu davranış, bu coğrafyanın mert, yiğit, dürüst, doğru karakterine ihanettir. Bu insanların kimler olduğunu, sandık sonuçlardan biliyorum. Bu durumu, incinen ruhuma hüzünle not düşüyorum. Bu kişileri Allah’a havale ediyorum. Çünkü en büyük ve tek hakem Allah’tır. Makamlar, mevkiler gelir geçer. Benim Milletvekili olma talebim yoktu. Benim tek dileğim Batman’a, gençlere, analara, bacılara bu coğrafyada yaşayan herkese hizmet etmek, barış, huzur, kardeşlik ve mutlu Batmanlı görmek ve onların hizmetkârı olmaktı. Elbette bu seçim Batman’da ne ilktir ne de son olacaktır. Arkamızda bırakacağımız kalıcı şey, Allah rızası adına dürüst, mert, yiğit, sözünü eri insanlara yapılacak hizmetlerdir. Batmanlının canı sağ olsun. Ben seçimi kaybetmedim, hizmet aşkıyla dolu Faris Özdemir olarak Batman’ın yarınlarda daha güzel olması adına yoğun bir emek ve çalışmayla geliştirdiğim proje ve fikirlerimi uygulama şansını Batmanlı bana vermedi. Dolayısıyla bu büyük çalışmaları hayata geçirecek gücü ve imkânı bulamadım. Dilerim Batmanlı, Faris Özdemir yerine yaptığı diğer tercihinden pişman olmaz. Bana destek vermeyen veya oy desteği vereceğini söyleyip kendine saygı duymayan insanlara kırgın ve kızgın değilim. Siyasete girdiğim ilk günden ölene kadar söylediğim bir şey var; ‘Ben Merhum babam Fahrettin Özdemir’in bana vasiyeti olan ‘halka hizmet et ve dostlarını asla ama asla ihmal etme, unutma’ vasiyetine son nefesime kadar sadık kalacağım. Bana kutsal oylarıyla destek verenlere, seçim sürecinde gece gündüz gönülden çalışan tüm Batmanlı kardeşlerime candan teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.