DÖNER SERMAYELİ MTAL OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI - Batman Pusula Gazetesi
a

DÖNER SERMAYELİ MTAL OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

döner sermayeli̇ mtal okul müdürleri̇ toplantisi
0

BEĞENDİM

Spread the love

İlimizde eğitim veren döner sermayeli mesleki ve teknik eğitim kurum müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

İl Müdürlüğü idari katta bulunan çalışma odasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Emrullah aslan, Ömer Toprak ve ilimizde döner sermayesi bulunan mesleki ve teknik lise müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla başladı.

Kurtaran: “Genç nüfusu çok olan ilimizin istihdamda arzulanan noktaya ulaşması ancak nitelikli mesleki eğitim ile mümkündür. Bizim gibi genç nüfusu çok olan illerde, gençlerin istihdamı noktasında istikbal bir nevi mesleki eğitimde diyebiliriz. Çünkü mesleki alanda ancak çok sayıda istihdam alanı oluşturulabilir. İlimizde bir olan organize sanayi bölgesi yapılan planlamayla 5 çıkarılması hedefi var. Mevcut olan ve kurulacak olan organize sanayi bölgelerine alanında yetişmiş mesleki bireyleri yetiştirmek ise mesleki ve teknik eğitim kurumlarının işidir. Bunun için mesleki ve teknik eğitim kurum yöneticileri olarak bu bilinçle çalışmalıyız, günümüz ve gelecekte ihtiyaç duyulan mesleki alanlarda personel yetiştirmek için organize sanayi bölgesi sanayicileri ve yöneticileriyle sürekli diyalog halinde olacağız. Mesleki açıdan yeni dal ve alan ihtiyacı varsa bunu tespit edip okullarımızda o alan ve dal bölümlerini açacağız.  Mesleki eğitimde iyi yetiştirilen her bireyin istihdamı hızlı ve kolay gerçekleşir. Aynı zamanda eğer birey mesleğinde uzmanlaşmışsa alacağı dolgun ücret ile hayatını mutlu bir şekilde sürdürür ve ülke ekonomisine katkı sağlar. Bizim mesleki eğitimdeki hedefimiz mesleğinde çok iyi yetişmiş ahlaklı ve topluma faydalı bireyler yetiştirmektir.” dedi. Nimetullah Binay

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.