Küçük kız çocuğu altın küpelerini Gazze için bağışladı - Batman Pusula Gazetesi
h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) %
a

Küçük kız çocuğu altın küpelerini Gazze için bağışladı

küçük kız çocuğu altın küpelerini gazze için bağışladı
0

BEĞENDİM

Spread the love

Batman’da 7 yaşındaki küçük kız çocuğu Esma Turan, (7) siyonist işgal rejiminin Gazze’de uyguladığı bombardıman ve yıkımlara karşı altın küpesini Filistin’e ulaştırmak üzere Umut Kervanı’na bağışladı.

Siyonist işgal rejiminin saldırı ve ambargosu altında olan Filistinlilere yönelik destekler artarak devam ediyor. Televizyon ekranlarında Gazze’de yapılan yıkım ve bombardımanları gören küçük Esma, Filistin’de saldırılara maruz kalan akranlarına gönderilmek üzere altın küpelerini bağışlayarak örnek bir davranışta bulundu. Kızıyla beraber Umut Kervanına gelen baba Ramazan Turan, Gazze’de siyonist işgalciler tarafından yıkılan evlerin onarılması ve yaşanan zulmün son bulması için tüm Müslümanları ve insanları duyarlı olmaya davet etti.

“ÇOCUKLAR ÖLMESİN, KAHROLSUN İSRAİL”

Altın küpesi bağışlayan küçük Esma, duygularını şu şekilde dile getirdi: “Bugün buraya altın küpelerimi Gazze’deki kardeşlerime bağışladım. Çocuklar ölmesin, kahrolsun israil.”

“BÜTÜN DUYARLI İNSANLARDAN BU DUYARLIĞI BEKLİYORUZ”

Bütün dünyanın Filistin’de yaşanan zulme karşı ses çıkartması ve karşı durması gerektiğini belirten baba Ramazan Turan, “Kızım televizyon ekranlarında Gazze’de yaşanan katliamı ve yıkımları gördükten sonra kendi altın küpelerini Gazze’deki kardeşlerine bağışlamak istedi. Biz de Umut Kervanı aracılığıyla Gazze’ye göndermek istedik. Bütün duyarlı arkadaşlarımızdan ve insanlıktan da bu duyarlığı bekliyoruz. İşgalcilerin Gazze’de yaptığı bir insanlık suçu ve soykırımdır. Çocuk, kadın ve yaşlı demeden katlediyor. Bütün dünyanın bu zulme karşı ses çıkartması ve karşı durması lazım.” ifadelerini kullandı.

“BÖYLE BİLİNÇLİ ÇOCUKLARI GÖRDÜĞÜMÜZDE GELECEK İÇİN UMUTLANIYORUZ”

Yapılan bağışı teslim alan Batman Umut Kervanı gönüllülerinden Rıdvan Üzümcü, “Terörist işgalcilerin Gazze’de uyguladığı soykırımdan dolayı binlerce insan ya şehid oldu ya da yaralandı. Akabinde hastaneler, camiler ve okullar bombalanarak yıkıldı. Bu zulmü gören küçük büyük bütün vatandaşlarımız bizler aracılığıyla bağışta bulundu. Bugün de 7 yaşındaki Esma kardeşimiz, TV ekranlarında gördüklerinden etkilenerek kulağındaki altın küpesini Gazze’ye ulaştırmak üzere bağışladı. Böyle bilinçli çocukları gördüğümüzde gelecek için umutlanıyor ve İslam coğrafyası ve Gazze için kurtuluş olacaktır. Böylesi bilinçli çocukların yetişmesinde emeği geçen anne ve babalarına da teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.