Genç nesillere manevi değerler aktarılıyor - Batman Pusula Gazetesi
a

Genç nesillere manevi değerler aktarılıyor

genç nesillere manevi değerler aktarılıyor
0

BEĞENDİM

Spread the love

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda uygulanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) kapsamında öğrencilerin sevgi, saygı, nezaket ve manevi duygularını güçlendirmek amacıyla etkinlikler düzenleniyor.

Batman’ın Kozluk ilçesindeki okullarda ÇEDES projesi kapsamında öğrencilere yönelik bir takım etkinlikler düzenlendi.

Proje kapsamında Kozluk Kız İmam Hatip Ortaokulunda değerler kulübünü oluşturan öğrenciler, her gün değişik konu ve guruplarla belirledikleri konular üzerinde müzakere ediyor.

Okul yöneticileri, akıl ve zeka oyunları gibi etkinlikler de düzenleyerek öğrencilere donanımlı birer birey olma yolunda katkı sağlıyorlar.

İlçedeki okullarda ÇEDES projesi kapsamında yapılan faaliyetleri takip eden İlçe Şube Müdürü Mehmet Selim Yıldızbaş, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ÇEDES projesi kapsamında okul ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yıldızbaş, “Milli ve manevi değerlerimizi yeni nesillere nasıl aktarabiliriz bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayki konu başlığımız sevgi, saygı ve nezakettir. Bu başlıklar altında okullarımızda öğrencilerle görüşüp öğretmenlerle istişareler bulunuyoruz.” dedi.

İlçe Kız İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve ÇEDES Projesi Koordinatörü Fatıma Kongül ise şunları söyledi: “ÇEDES projesi kapsamında değerlerimiz üzerinde durduk, panolarımızı oluşturduk. Sınıflarımızı gezip öğrencilerimize bu değerler konusunda bilgilendirmeler yaptık ve etkileşim oluşturduk. Ayrıca seminerler verdik.”

www.batmanpusula.com / İlkha

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.