"Dünyanın En Fakir Emeklisi Türk Emeklisidir" - Batman Pusula Gazetesi
a

“Dünyanın En Fakir Emeklisi Türk Emeklisidir”

“dünyanın en fakir emeklisi türk emeklisidir”
3

BEĞENDİM

Spread the love

Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat, emeklilerin sorunlarına dikkat çekerek, dünyanın en fakir emeklilerinin Türk emeklileri olduğunu söyledi.

İktidarın, Temmuz ayı zammı ile emeklilerin hayatını cehenneme çevirdiğini belirten Fırat şunları söyledi.

“Maliye Bakanına, çalışma bakanına, milletvekillerine bol kepçeden zam verenler, tasarruf tedbirlerine takılmazken, devletin kasasından üç maaş alan hayasızlar bu ülkede Sefahat içinde yaşarken emekliyi on bin TL ye mahkûm eden bu Adaletsiz ve ucube sistemin bütün temsilci ve yetkililerini derhal bu zulme son vermeye çağırıyoruz! Şu gerçeği hiç unutmayın, Emekliler, bu devlete yıllarca hizmet ederek devletine prim ödemiştir.

Şimdi karşılığında sadaka değil hakkını istemektedir. Bu hakkı gasp etmek kul hakkına tecavüzdür. Hani emekliyi enflasyona ezdirmeyecektiniz. Emekliyi bitirdiniz görmüyor musunuz.?

Onun için, Bu Adaletsizliğin, bu zulmün ortadan kaldırılması için başta Cumhurbaşkanı olmak üzere tüm yetkilileri verdikleri sözleri yerine getirmeye davet ediyoruz.”

Remziye Kapuci

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.