SEÇİM HEYECANI - Batman Pusula Gazetesi
a
0

BEĞENDİM

Spread the love

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için partiler arasındaki yarış başladı. AK Parti Belediye başkan adayını açıkladı. Gözler Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) adayında. Diğer partilerde var ama Batman merkezde AK Parti ile HDP arasında mücadele olacağı için bu iki partinin ismini verdim. Bu seçim merkezde çetin geçeceğe benziyor. HDP’nin önceki yıllarda yapmadığı hizmetleri Kayyum atandıktan sonra yapıldı. Batman hizmet gördü. Bunu HDP’liler de kabul ediyor. Son 20 yılı baz alırsak ister kabul edin, ister etmeyin Batman son iki yılda hizmet görmeye başladı. Umuyoruz ki 31 Mart 2019’dan sonra hangi parti alırsa alsın bu hizmetlere devam etsin. Çünkü halk olarak belediyecilikte hizmetine susamışız. AK Partinin adayı Murat Güneştekin olarak açıklandı. Murat Güneştekin yıllardır siyasetin içinde yer alan ve toplum tarafından da sevilen bir şahsiyet olduğunu biliyorum.  HDP’nin adayı ise merak konusudur. Önümüzdeki günlerde HDP’de Belediye Başkan adayını açıkladıktan sonra seçim startı tam olarak verilecek diye düşünüyorum. Şu anda partililer ziyaretlere başlamış ancak HDP adayını henüz açıklamadığı için gözler sadece AK Partinin başkan adayı Murat Güneştekin’dedir. Kayyum güzel hizmetler yaptı. Batman adına kendisine teşekkür ediyoruz.

KAYYUM ADAY GÖSTERİLSEYDİ NE OLURDU

İki yıl önce İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname ile Batman Belediye Başkan Vekilliğine atanan Batman Vali yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, göreve başladığı günden bugüne boş durmadı. Yıllardır halkın susadığı hizmetleri yaptı. Herkesin takdirini topladı. Tüm gözler AK Parti’deydi. Birçok ilde Kayyum’lar aday gösterilirken Batman’da neden Ertuğ Şevket Aksoy aday gösterilmedi. Bunu benim gibi birçok kişi merak ediyor. Ertuğ Şevket Aksoy’u AK Parti’liler mi istemedi bilinmez ama aday gösterilmemesi merak konusu oldu. Batman merkezde seçim AK Parti ile HDP arasında geçeceğini biliyoruz. Peki, ilçelerde ne olacak. İlçelerdeki heyecan Batman’daki heyecandan çok daha fazladır. Birçok ilçede parti gözetilmez, ilçeler küçük ve herkes bir birini tanıdığı için şahsa oy verir. O yüzden ilçelerdeki Belediye Başkan adayları da merak konusudur. Kim hangi partiden aday olacak diye kahvehanelerde konuşulmaya başlandı. Ne diyelim Batman merkezde de ilçe ve Beldelerde de halk için hayırlısı olsun adaylarda da başarılar dilerim….

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.