ENGEL(SİZ)SİNİZ! - Batman Pusula Gazetesi
h Dolar %
h Euro %
h Altın (Gr) %
a
0

BEĞENDİM

Spread the love

Türkiye’de engelli, özel ve yaşlı insanlar için her geçen gün hayata geçirilen projeler Batman’da ne yazık ki hayata geçmiyor.

Kentte birçok üst geçidi hayata geçiren karayolları burada engelli vatandaşı düşünmedi.

Üst geçitler vatandaşın rahat bir şekilde karşıdan karşıya geçmesine olanak sağlıyor.

Karayolları tarafından yapılan üst geçitler vatandaşa kolaylık sağlasa da, bu üst geçitlerin engelli ve özel insanlara hitap etmemesi tepki çekiyor.

Yapılan üst geçitlerde engelli asansörü ve rampaların olmaması engelli ve yaşlı insanlar için eziyete dönüştü.

Hayata geçirilen üst geçitlerle ilgili yeniden bir düzenleme yapılabilinir ve engelli insanlarımız için kolaylık sağlanabilinir.

Allah aşkına tekerlekli sandalyeli bir engelli kardeşimiz  şuanda kent merkezinde bulunan üst geçitlerin hangisini kullanabiliyor?

Bu insanlar ulaşımlarını nasıl sağlıyor?

 Neden kimse bunu düşünemiyor?

Engelli dernekleri neden bu duruma sesiz kalıyor?

Hepimiz bu engelli kardeşlerimizin sesi olmak zorundayız. Allah aşkınıza hangi birimiz engelli bir kardeşimizi karşımıza oturtup sorununu dinledik. Yada neden dinlemiyoruz.

Halk için bir çalışma yapıldığı zaman öncelik engelliler olmalı.

Unutmayın ki hepimiz bir engelli adayıyız. Bu kentte engellileri ne sürücüler, ne esnaf nede kurumlar düşünmüyor.

Duyarsız sürücüler araçlarını engelli geçişine önüne park ediyor. Esnaf ürünlerini kaldırımda sergiliyor ve engelli geçişini kapatıyor. Kurumlarda buna seyirci kalıyor.

Kurumlar sadece ana cadde üzerinde denetim yapıyor. Güzel kardeşlerim, Batman sadece Turgut Özal Bulvarından ibaret değildir.

Girin  ara caddelere oraları da denetleyin düzen gelsin, inanın kentte yaşayan engellilerimiz perişan durumdadır.

Mesele sadece engellileri düşünmeden yapılan üst geçitlerde değil, kent merkezindeki engellilerin ulaşımının her noktasında sıkıntı var.

Bence engellilere en büyük engeli siz çıkarıyorsunuz. Kendinize çeki düzen vermediğiniz ve bu insanlarımızı düşünmediğiniz takdirde hiç kusura bakmayın ama tek engel (siz)siniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.