Büyük devletlerin oyunları büyük olur - Batman Pusula Gazetesi
a

Büyük devletlerin oyunları büyük olur

büyük devletlerin oyunları büyük olur
1

BEĞENDİM

Spread the love

7 Ekimden buyana İsrail’in Gazze’ye yönelik soykırımı artarak devam ediyor. İslam ülkelerinin bu katliama ses çıkarmaması Müslüman insanları çileden çıkarıyor.

Ortadoğu’da bitmeyen kan ve gözyaşına sebep olanlar bir gün onların kanının aktığını göreceğiz. ABD’nin Ortadoğu’daki kanlı oyunlarına yıllardır şahitlik ediyoruz. Bu bölgede ABD’nin en büyük düşmanı olarak İran’ı bilirdik.

Zaman ilerledikçe bu bölgedeki oyunları teker teker çözmeye ve gün yüzüne çıktığına şahit oluyoruz. ABD ve İsrail’in en büyük düşmanı olarak bildiğimiz İran meğerse düşmen değil bir müttefik gibi ilişkilerini sürdürüyor.

ABD’nin önceki dönem Başkanı olan Donald Trump’ı hep gaflarıyla tanıdık. İsrail’in Gazze’ye yönelik soykırımına yönelik İran’la ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Ne dedi Donald Trump.

“Aslında İran’ın çok tesirli roket ve füzeleri var” dedi. İran Suriye ve Irak’taki ABD üslerine saldırı düzenlemeden önce bize haber veriyordu dedi. Bu ne anlama geliyor varın siz düşünün.

7 Ekimden beri İran ve İran’a bağlı güçler ABD’nin Irak ve Suriye’deki ABD üslerini vurduğunu duyuyorduk.

Ne hikmetse bu saldırılarda hiçbir ABD askeri zarar görmedi. Donald Trump’ın son açıklamalarıyla aslında neyin ne olduğunu anlamış olduk.

İran çatışmaları kendi topraklarından uzaklaştırmak için böylesi bir hamle yaparak dikkatleri üzerine geçmek istemiyor. İran bu bölgede tıpkı ABD gibi oyun peşinde

. ABD nasıl her ülkede üs kuruyorsa İran’da kendi askerleri dışında emrindeki güçlerle bu topraklarda varlığını sürdürüyor ve oyuna dahil olmaya çalışıyor.

ABD ne kadar güvensiz ise inanın İran’da bir o kadar güvensizdir.

Bu bölgede Türkiye dışında bir  ülkenin akan kanı durdurmak için çaba içerisinde olduğunu görmedik.

Gün gelir onların da kanı aktığı zaman aynı duruma düşeceklerini hep birlikte göreceğiz.

Elbette ki oyunların sonu gelecektir.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.