BÜYÜK BULUŞMA FİYASKOSU - Batman Pusula Gazetesi
a

BÜYÜK BULUŞMA FİYASKOSU

0

BEĞENDİM

Spread the love

AKP’nin başvurusu ve YSK’nın iptaliyle yenilenen İBB seçimlerine bir hafta kaldı.

Öne çıkan iki aday olan CHP’li Ekrem İmamoğlu ve Ak Partili Binali Yıldırım, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde karşı karşıya geldi.

Program son derece yetersizdi, adayları sıkıştıracak bir tek soru sorulmadı. Vatandaşın oyunu  etkileyecek en ufak bir etki olmayacağı kanaatindeyim.

Daha önce liderler televizyon programlarında karşı karşıya geldikleri zaman bir birine cevap verir tartışılırdı. Burada herhangi bir tartışma göremedim.

 Adaylara her soru için 3’er dakika süre verildi. Bu süre zarfında aday istediğini söyleyip rakibinin açıklama yapmasına izin verilmedi süresi dolduktan sonra cevap hakkı verildi.

Madem program bu şekilde olacaktı iki adayı neden aynı masaya oturtunuz ki, ayrı ayrı program da yapılabilinirdi.

Bu programın İstanbul’da yaşayan seçmen üzerinde bir etki veya oyunun rengini değiştirebileceğine ihtimal vermiyorum.

Millet ittifakına oy veren seçmen yine aynı şekilde Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verecek.

Aynı şekilde Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım’a oy veren seçmen 31 Mart’ta olduğu gibi 23 Haziran’da da Binali Yıldırım’a oy verecek.

Her iki adayında hedefinde kararsız seçmen var. Kararsız seçmenin oyunu alabilmek için projelerin konuşulmasını beklerdim.

Ama program projelerden daha fazla  31 Mart’ta Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilen seçimler oldu.

Program’da Binali Yıldırım’ın önünde gördüğümüz dosyalardan anladığımız kadarıyla İstanbul için hazırladığı projeler vardı.

Ama Binali beye bir türlü projeleri anlatmasına fırsat verilmediğini gördüm. Ekrem bey ise her fırsatta konuyu 31 Mart’ta iptal edilen seçime getirmek için çaba sarf ettiğini gördüm.

Program tüm televizyon kanallarında canlı olarak yayımlandı. Benim gibi milyonlarca insan bu oturumu izledi.

Ama programın fiyasko olduğu yorumu yapıldı. Program fiyaskoda olsa önemliydi. Özlediğimiz bir tabloyu izledik.

 Belki uzun bir aradan sonra bir ilki yaşadık ama bundan sonra da bu şekilde olmasa bile adayların televizyon ekranlarında canlı olarak tartışması ve yan yana gelebilmelerini arzuluyoruz.

 23 Haziran günü İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanını en az İstanbullular kadar tüm Türkiye merak ediyor.   Ne diyelim Ülkemiz ve İstanbul için hayırlısını diliyorum.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.