NEDEN İDARİ İZİN VERİLMEDİ? - Batman Pusula Gazetesi
a

NEDEN İDARİ İZİN VERİLMEDİ?

0

BEĞENDİM

Spread the love

Hava sıcaklığı bunaltmaya devam ediyor. Dün hava sıcaklığı 43-44 dereceyi gördü. Valilik vatandaşları güneş çarpmasına karşı uyardı.

Valiliğin bu açıklamayı yayınladığımızda haber merkezimiz mesaj yağmuruna tutuldu. Vatandaşların Valilikten isteği şuydu.

“Hamile ve engelli çalışanlara neden idari izin verilmiyor” 

Bu insanlara ne cevap vereceğimizi bilemedik. Haksızda değillerdi, sonuçta engelli ve hamile çalışan bayanlar bu sıcağa maruz kalacaklar.

Bunaltıcı sıcaklardan balkona çıkamadıklarını ve bizim aracılığımızla valilikten hamile ve engelliler için idari izin verilmesini isteyen vatandaşlar, bir çok engelli vatandaş ve hamile bayanın sıcağa maruz kalmamak için yıllık izinlerini kullanmak zorunda kaldıklarını anlattılar.

İyide valilik bunu düşünemedi mi?

Valilik idari izin vermediğine göre bildiği bir şey vardır. Çalışan engelli veya hamile bayan sabah 8’de yani serinlikte işer gider ve güneş kırılınca yani akşama doğru saat 5 gibide işyerinden çıkar. 

Valilik bundan dolayı idari izin vermediğini düşünüyorum.

Zaten valiliğin uyarısında saat:10:00 ile 16:00 saatleri arasında güneşe çıkmayın ifadeleri yer alıyordu.

Çalışan engelli ve hamile bayanlar bu saatlerde işlerlerinde yani kapalı alanda oluyorlar. Bundan dolayı idari izin verilmemiş olabilir diye düşünüyorum.

izin  verilmelimiydi?

Evet bence verilmeliydi. Batman’da engeli ve hamile çalışan sayısı çok fazla değildir.

Bunlara bir veya iki günlük idari izin verilebilinirdi.

Bu insanlara izin verildiğinde işlerin aksayacağını sanmıyorum.

Ne diyeyim bilemiyorum. Buna karar verecek olan valilik makamıdır.

İnşallah bu bunaltıcı sıcaklardan biran önce kurtulup serin yumuşak bir havaya gireriz ve bizde bu gibi sorunları yazmayalım.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.