TETER İLE RINDİHAN-2 - Batman Pusula Gazetesi
a
teter i̇le rindi̇han-2
0

BEĞENDİM

Spread the love

Melebad Sıtihanı alır, Gerden ağa beraberinde birkaç muhafız  olan bir kervan hazırlar, yola çıkarlar yol iki günlük mesafededir.

Sıtihan çok kızgındır neredeyse bir hançer alır Melebadın kalbine saplayacak, benim gibi güzel bir kız babasının evine geri gidecek, bu benim için ölümdür, üstelik ilk gördüğünde Selime aşık olmuştu, belki de İbrahim’in ölümü bir İlahi kaderdi.

   İlk gün yolculukta biter, akşam bir dağ dibi, bir nehir kenarında mola verirler, bu gece buradan geçecek, yarın akşam üstü Sıtihanın babasının evine varacaklar, Sıtihan içten içe kemiriyor, neredeyse isyan edecek, bir yandan da yol kesen kütü insanların korkusu.

   Sıtihan için keçi ve koyun kılından örülmüş küçük bir çadır açarlar, kız acılı bir şekilde çadırına girer, içinden de Melebade beddualar eder, ondan nefret derecesinde kızgındır, gözüne uyku girmiyor, kütü kaderine isyan ediyor, ben ne kadar şansız bir kızım, İbrahim de fena bir genç değildi, fakat Selim içimi yaktı diye düşünür, şu Melebadın yaptığına bir anlam veremiyor, kız neredeyse aklını kaçıracak her şey yarın sabah bitecek.

   Sabahın ilk ışıkları çıkmak üzereydi, dünya yarı karanlık yarı aydınlık bir şekilde idi, birkaç Atın kişnemesi ve gürültüsü ile Sıtihan birden çadırından uyandı, korku dolu duygulara kapıldı, basıldık mı, eyvah bir bu eksikti, içine bir korku bir telaş ne yapacağını şaşırmış bir durumda iken, Melebad dışardan çağırdı Sıtihan kızım uyandın mı, sesi de pek korkulacak durumda değildi, onun sesi ile Sıtihan çadırın önündeki çaputu kaldırır kaldırmaz karşısında Selimi iki adamı ile gördü, o anda sevinçten şaşırdı ne yapacağını neye uğradığını düşünemedi, bir Selime bir Melebeda bakarken, Melebad hafif bir şekilde Sıtihanın yüzüne bakarak gülümsüyordu.

   Melebad Sıtihane döner kızım bu plan olmasaydı kavuşmanız imkansızdı, şimdi buradan gidin, iki günlük mesafede bir Dem Hanı var, orası bir şehir gibidir, orada kimse sizi tanımaz, Selim orada sana bir ev kiralar, yanına bir hizmetçi bırakır, ara sıra yanına uğrar, kızım zaman her şeyin için ilaçtır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.